Ogłoszenia parafialne 23.05.2010

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. „Bóg zapłać” za podjęcie kolejki: za sprzątanie i za przygotowanie świątyni, na dzisiejszą uroczystość.
  2. w najbliższą sobotę kolejkę podejmą rodzice dzieci rocznicowych.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Balawender-Wierzbiński Nr.73 – 200,oo zł; Dzień Anna i Wojciech Nr. 307a – 150 zł; Fołta Helena – 100,oo zł; Kasprzyk Józef – 200,oo zł; Miara Kazimierz i Stanisława Nr. 14a – 200,oo zł; Nr. 155 – 100,oo zł; Nr. 271 – 300,oo zł; Nr. 465 – 200,oo zł; Skawinowie Nr. 133a – 200,oo zł; Zającowie S.S. – Nr. 609 – 500,oo zł;
    „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie. Niech Bóg miłosierny udziela wszystkim potrzebnych łask i darów.
  4. Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W poniedziałkowe święto Msze święte – 730 , 1030 i  o 1800.
  5. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na BIAŁY TYDZIEŃ. Czyli codziennie uczestniczą we Mszy świętej. Dzieci przychodzą w strojach liturgicznych i zajmują miejsca w pierwszych ławeczkach.
  6. W najbliższą niedzielę – na sumie – trzecioklasiści, obchodzą swoją rocznicę. Sądzę, że dobrym przygotowaniem, tych dzieci, będzie uczestniczenie w nabożeństwach majowych. Trzeciaki, proszone są aby w czasie tych nabożeństw zajmowały miejsca w ławeczkach zaraz po dzieciach pierwszokomunijnych.
  7. W czwartek, zatrzymajmy się na chwili adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo adoracyjne (za powołanych i o nowe powołania) od 1700 - 1800.
  8. Komunikat: Zbiórka do puszek na rzecz powodzian
    Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik zaapelował do biskupów diecezjalnych o ogłoszenie zbiórki ofiar do puszek na rzecz powodzian. Proponowany termin to niedziela 30 maja.
    „Na pomoc oczekują tysiące rodzin, które straciły dach nad głową oraz dorobek całego życia. Wśród nich są osoby starsze, wymagające szczególnej pomocy i troski” – napisał abp Józef Michalik w liście do biskupów, prosząc ich o pomoc poszkodowanym przez powódź mieszkańcom południowej Polski. Zachęcił też do modlitwy w intencji powodzian i ludzi niosących im pomoc.
    Zebrane w diecezjach ofiary zostaną przekazane na konto Caritas Polska. Organizacja ta przekazała dotąd 400 tys. zł do Caritas diecezjalnych, które pomagają mieszkańcom miejscowości dotkniętych klęską.
    Pomóc powodzianom można również, wysyłając SMS o treści „Pomagam” pod nr 72 052 (2,44 zł z VAT) lub
    wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas Polska:
    Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
    z dopiskiem: „Powódź Południe”.
  9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
  • Piotr Broda, syn Bolesława i Stanisławy Krysa, zamieszkały Krzeczowice, stanu wolnego i Joanna Bącal, córka Bogdana i Krystyny Gola, zamieszkała Gać, stanu wolnego – zapowiedź 3.