Ogłoszenia parafialne 31. X. 2010

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.        Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Szpytma Bożena, Polak Jolanta, Szewczyk Danuta, Kapias Andrzej, Wyczarska Genowefa.

2.       Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: R1 – 350,oo zł; Fołta Aleksandra Nr 355 – 100,oo zł; Słysz Katarzyna i Janusz Nr 423 – 200,oo zł; Marszałkowie Nr 447a – 200,oo zł.  „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3.       Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy wspominać wszystkich, którzy osiągnęli nagrodę życia wiecznego. Msze święte 730 - za parafian; 1030 – Ksiądz Prałat; 1330 – za polecanych w wypominkach. Po Mszy świętej popołudniowej w procesji idziemy na cmentarz tam Nabożeństwo za zmarłych.

4.      W Uroczystość Wszystkich Świętych  przy bramie cmentarnej ministranci kwestują, do puszek, na fundusz stypendialny „Wzrastanie”. Składka za tydzień na utrzymanie pracowników: Kościelny, organistka.

5.       Wt Dzień Zaduszny:
730 –  za wiernych zmarłych;
1030– za polecanych w wypominkach (po Mszy świętej w procesji idziemy na cmentarz tam Nabożeństwo za zmarłych).
1700 – wg. Intencji Ojca Świętego.
Śr – za polecanych w wypominkach;
Cz – za polecanych w wypominkach;
Pt – za polecanych w wypominkach;
Sb – za polecanych w wypominkach;
Nd.: 730 – za polecanych w wypominkach; 1030 – ksiądz prałat; 1500 – za parafian.

6.      W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek (od 1600 – 1700 Godzina Święta); pierwszy piątek (do południa) – odwiedziny w domach u chorych; pierwsza sobota miesiąca.

7.       W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Formą pamięci i troski o zmarłych są tak zwane wypominki - gdy imię zmarłego wyczytuje się podczas listopadowego różańca za zmarłych. Wypominki -  w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny - na cmentarzu (podczas nabożeństwa za zmarłych)przez następne dni do 8 listopada włącznie –  łącząc wypominki z Mszą św. i nabożeństwem różańcowym.

8.      W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

9.      W najbliższą sobotę tj. 06. XI. po Mszy świętej i po nabożeństwie pierwszosobotnim na spotkanie zaprasza Akcja Katolicka.

10.   W najbliższą niedzielę tj. 07.XI. zapraszam na spotkanie Rodziców tej młodzieży która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie – po Mszy świętej i nabożeństwie popołudniowym.

11. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
W związku z rozpoczęciem prac parlamentarnych nad projektami ustaw bioetycznych, dotyczących między innymi zapłodnienia poza-ustrojowego in vitro, Prezydium KEP, w duchu nauczania Kościoła, zwraca się z apelem do wszystkich wierzących w Polsce o gorliwą modlitwę, aby parlamentarzyści i politycy w sprawach dotyczących moralności podejmowali uchwały zgodne z sumieniem uformowanym w świetle Dekalogu.               W najbliższych dniach i tygodniach, kiedy trwać będą prace na posiedzeniach oraz w komisjach Sejmu i Senatu RP, prośmy Boga o łaskę Ducha Świętego dla sumień wszystkich parlamentarzystów i o odwagę dla nich, aby przyjęli najlepsze, zgodne z uniwersalnym prawem do życia rozwiązania prawne, gwarantujące „godność osoby ludzkiej, wezwanej do realizacji powołania Bożego w darze miłości i w darze życia" (Dignitas personae 12). Niech Duch Święty - Światło sumień - uwrażliwi parlamentarzystów na wartość każdego poczętego życia, także tego, które w procedurze in vitro jest niszczone i selekcjonowane w sposób zamierzony.
Prosimy, aby w czasie Mszy Świętych i nabożeństw, w parafiach, we wspólnotach i domach rodzinnych trwała modlitwa w powyższych intencjach.
Podpisali: + Józef Michalik
Metropolita Przemyski Przewodniczący KEP; + Stanisław Gądecki Zastępca Przewodniczącego KEP;+ Stanisław Budzik Sekretarz Generalny KEP.