3 Nd wielkanocna B / 2024

14 kwietnia 2024

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcam wszystkich do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

Dzisiaj też, Czciciele serc PJ i NSM zapraszają na spotkanie, które odbędzie się po Mszy Św. Popołudniowej.

Natomiast w piątek o godz.: 1630 spotkanie Oazowe w salce.

Spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy 2 SP i dla rodziców dzieci z klasy 4 SP odbędzie się 21. IV. 2024 r. o godz. 1500 tzn. po skończonej Mszy Św.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Kordas Artur Patryk, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki – parafia Ostrów z Bar Gabrielą Katarzyną, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać. Zapowiedź 1.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę proszę o podjęcie kolejki: Krystyna Balawejder, Grażyna Kordas, Cecylia Mierzwa, Agnieszka Kordas, Maria Ulman, Mieczysława Wencel.
5. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary:
Proszę nie czytać = 500,00 zł (na renowację); Gać Nr 399 = 250,00 zł (na renowację) + 120,00 zł (całoroczna) + 30,00 zł (śmieciowe).
„Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.