12 Nd/A

22 czerwca 2014

1. Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego też tym bardziej zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, podczas których jest śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W najbliższy czwartek, 26 czerwca, o godz.: 1000 będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawca za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym.

3. W piątek 27 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia wypada także z inicjatywy papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

4. W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

5. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Dźwierzyński Dariusz Łukasz s. Bogdana i Renaty z domu Olbrycht, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa i Rydz Karolina, c. Zbigniewa i Marii z domu Cwynar, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. ZAPOWIEDŹ 3.

Stęchły Wojciech
Jan s. Franciszka i Czesławy z domu Haliczka, stanu wolnego, zamieszkały – Ujezna i Kielar Agata Dorota c. Jerzego i Anny Elżbiety z domu Ślęk, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. Zapowiedź 1.

7. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz proszeni są: Jakielaszek Stanisław, Superson Maria, Kuźniar Maria, Ryznar Zofia, Kruk Marta.

8. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni:
Elżbieta i Jacek Kudowie Gać 14B – 200,00zł; Gać Nr 333 – 200,00zł; R2 – 530,00zł; R3 – 450,00zł; R8 p.Wiesław – 1490,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.