13 Nd/A

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA                              29 czerwca 2014

1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka.

2. W najbliższy czwartek, 3 lipca, dzień modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji rozpocznie się po Mszy Świętej. A w pierwszy piątek miesiąca – do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów – a po południu zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Stęchły Wojciech Jan s. Franciszka i Czesławy z domu Haliczka, stanu wolnego, zamieszkały – Ujezna     i
Kielar Agata Dorota c. Jerzego i Anny Elżbiety z domu Ślęk, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. Zapowiedź 1.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę na godz.: 800 proszeni są: Dzień Anna, Pelc Anna, Drożak Agnieszka, Ząbroń Agata, Gach Elżbieta.

5. INTENCJE

Ksiądz Prałat

Ksiądz Proboszcz

ND29

730 +Zofię Brożbar (w rocznicę)

1030 ++Piotr i Maria Kwolczak

1500 za parafian;

PN30

++Józef i Katarzyn a Flak

+Zofię Drozd (w 2-ą rocznicę)

WT01

++Józef, Maria i Zofia Zając

+Andrzej Olech;

ŚR02

+Andrzej Olech (gregorianka)

+Andrzej Olech

CZ03

++Henryk, Aniela, Antoni:

PT04

+Andrzej Olech;

SB05

ND06

730 +Andrzej

1030 +Andrzej Olech;

1500 za parafian;

6. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni: Siostry Służebniczki – 200,00zł; Sabina i Wacław Zardzewiały – 200,00 zł; A.A. Pelcowie Gać Nr 251A – 200,00zł; Gać Nr223 – 200,00zł; R1 – 780,00zł; R4 – 700,00zł; R6 – 510,00zł; R8 p.Wacław – 460,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.