Świętej Rodziny - B / 2017

31 grudnia 2017

1.Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

2. Katecheza parafialna: wtorek młodzież klasy VII SP i II Gimn a w środę – III Gimn. Jak w każy pierwszy wtorek po Mszy Świętej nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.

3.W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas "Godziny Świętej" od godz. 1600 - 1700.

4. W pierwszy piątek miesiąca: do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów a o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata.

5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcićjmy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny uczestnicząc w nabożeństwie pierwszosobotnim po Mszy Świętej popołudniowej. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszam na Msze Święte w porządku niedzielnym.

6.W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne. Przyjedzie do naszej parafii kleryk. Będzie mozliwość zakupu kalendarzy (szt. - 40 i ofiara dobrowolna) oraz płyty (szt. - 15) z nagraniami kolęd w wykonaniu Kleryckiego Zespołu Muzycznego. Oczywiście - siostra zakonna zachęca do nabycia za dobrowolną ofiarę różnych materiałów misyjnych.

7."Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 05. l.o godz.: 900 dyżur podejmą: Szpiłyk Helena, Piątek Stanisława, Bar Zofia, Kołcz Monika, Bartman Norbert

8.   Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Gać nr 251 składka za 2017 r. + 200,00 zł; Krzysztofa Tonia Gać nr 104 – 200,00zł; Stanisława i K. Miara Gać nr 14 A = 200,00zł; Gać nr 150 A = 200,00zł; Teresa Michniewska = 200,00zł; Ogryzek Krystyna Gać nr 52 A = 200,00zł; Gać nr 110 (całoroczna za 2018 r. = 120,00zł; Anna Sławomir Kłos = 100,00zł; Rejon p. Stanisława Curzytka = 120,00 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.