Chrztu Pańskiego - B / 2018

7 stycznia 2018

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

2. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne. W  naszej parafii gościmy kleryk. Można zakupić kalendarzy oraz płyty  z nagraniami Kolęd w wykonaniu Kleryckiego Zespołu Muzycznego.

3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

4.    "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 13 stycznia o godz.: 900 dyżur podejmą:  Walat Agnieszka, Cyran Elżbieta, Paluch Alicja, Kłos Sławomir, Telma Lucjan.

5.     Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w nawie bocznej wpłynęły ofiary: Helena i Aleksander z Markowej = 200,00zł; Gać nr 250 = 200,00 zł; Gać nr 591 Bącalowie = 200,00 zł; Gać nr 189 Kądziołka -  całoroczna za 2017 = 120,00zł;  Gać nr 223 = 500,00zł;  "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.