31 Nd zw B / 2018

4 listopada 2018

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości.
Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w kościołach każdej parafii należy wieczorem, 10 listopada odmówić w intencji ojczyzny różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. To inicjatywa z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polski.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach po Mszy Świętej.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 10. XI. 2018 r. dyżur podejmą: Urszula Cieśla, Marta Kozubek, Halina Reizer, Jadwiga Kuźniar, Beata Piwoda, Adam Adamczak.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Gać Nr 204 = 500,00 zł; Gać Nr 207 = 220,00zł; Gać Nr 519 = 200,00zł; Gać Nr 247 = 200,00zł + 120,00zł; Gać Nr 127 = 120,00zł + 200,00zł; R1 = 740,00zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. W środę proszeni są na Mszę Świętą i spotkanie młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy 3 Gimnazjum i z 8 klasy Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi rodzicami. Pozostałych przygotowujących się do bierzmowania zapraszam w czwartek.