32 Nd zw B / 2018

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 listopada 2018

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości, ma szczególny charakter z racji stulecia odrodzenia Państwa Polskiego.

W związku z tym, Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, przychylając się do próśb władz państwowych i kościelnych, wyraża zgodę na:

1. Sprawowanie w tym dniu Mszy św. według formularza “Mszy za Ojczyznę”;
  2. Włączenie w tym dniu dzwonów we wszystkich kościołach Archidiecezji Przemyskiej o godz. 1200. Bicie dzwonów jako podniosły symbol, towarzyszący szczególnym chwilom, stanowiłby jednocześnie uroczysty i wyraźny sygnał do rozpoczęcia wspólnego odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej, który – do czego zachęca Prezydent Andrzej Duda – będzie wykonywany jako hołd oddany Niepodległej Ojczyźnie, oznaka naszej narodowej przynależności oraz trwały element jednoczący wszystkich Polaków.

3. Dnia, 18. XI. 2018 r. (niedziela), o godz.: 1030 w kościele parafialnym w Gaci - rodzice, dzieci i pracownicy - z naszej ochronki poprowadzą liturgię Mszy Św.

Eucharystia zostanie odprawiona na uproszenie daru pokoju, błogosławieństwa Bożego dla naszej Ojczyzny.

Msza św. poprzedzona zostanie programem patriotycznym ku czci naszej Niepodległej, który poprowadzą dzieci.

Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy całe rodziny.

4. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10 obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

5. Codziennie w listopadzie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 17. XI. 2018 r. dyżur podejmą: Jadwiga Kuźniar, Dorota Dłużej, Edward Dyrkacz, Grzegorz Brożbar, Henryka Brożbar, Andrzej Trojnar.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Beata i marian Fołta Gać Nr 164 A = 200,00zł;
"Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.