2 Niedziela Wielkanocy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                            1. V. Maj. 2011 r.

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Zabroń Krystyna, Kochmańska Maria, Balawejder Krystyna, Brożbar Paweł, Szpiłyk Zofia.
  2. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto przypomnieć słowa Ojca Świętego – od dziś już błogosławionego – Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam … wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia … !” (Łagiewniki, 2002 r.).
  3. Dzisiaj wkraczamy też w maryjny maj! Podczas tegorocznych nabożeństw majowych proponuję rozważanie papieskiego nauczania o Matce Boga i naszej. Podążając śladami Papieża – Polaka, będziemy każdego dnia odwiedzać inne miejsce szczególnej czci Maryi na świecie, gdzie bł. Jan Paweł II ponawiał akt zawierzenia Matce Chrystusa siebie, lokalnej wspólnoty, narodu i całego Kościoła.
    Podczas tegorocznych nabożeństw maryjnych dzieci otrzymają 31 kolorowych obrazków – codziennie jeden – przedstawiających wizerunki Matki Bożej z różnych sanktuariów, które Papież – Polak odwiedził podczas swojego pontyfikatu. Na odwrocie obok daty pielgrzymki oraz krótkiego opisu wizerunku umieszczono wypowiedziane tam fragmenty modlitw Jana Pawła II. Karteczki sklejone na górnej krawędzi stworzą małą książeczkę będącą nie tylko pamiątką udziału w nabożeństwach, ale także przewodnikiem po wędrówce Jana Pawła II po sanktuariach całego świata. Serdecznie zapraszam do udziału.
  4. Wyjątkowo w tym roku w poniedziałek, 2 maja, będziemy obchodzili uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wyjątkowo, gdyż w tegorocznym kalendarzu liturgicznym pod datą 23 kwietnia przypadła Wigilia Paschalna Wielkanocy.
  5. A zaraz we wtorek, 3 maja, będziemy celebrować uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu.
  6. Nie zapominajmy o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca…
  7. Intencje:
    Ksiądz Prałat:
    Pn2 - +Aniela Jędrzejczak z domu Dzień:
    Wt3 – 7.30 +  W intencji strażaków zmarłych:
    Śr4 - +Marianne, Franciszek i Stanisławe Szponar;
    Cz5 - +Jan i  Aniela Balawejder;
    Pt6 - +Agata, Jan i Julia Orzechowscy;
    Ksiądz Proboszcz:
    Pn2 - +Biegasa Barbarę;
    Wt3 – w intencji OSP;
    Śr4 - +Stanisław Fołta;
    Cz5 -  +Stanisław Fołta;
    Nd8 7.30 - ++Wojciech i Ludwikę Stańko; Jakuba i Helenę Stańko:
    10.30 – W intencji solenizanta Księdza Prałata o zdrowie i Błogosławieństwo Boże.
  8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mateusz Tomasz Kozubek s. Eugeniusza i Ewy, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Eweliną Marią Majcher c. Zygmunta i Barbary, stanu wolnego, zamieszkała – Grzęska. Zapowiedź 1.
  9. Dzisiaj, w dniu beatyfikacji papieża Jana Pawła II w imieniu młodzieży serdecznie zapraszam wszystkich chętnych parafian na Wieczornicę poświęconą Jego osobie, która odbędzie się w kościele parafialnym o godz.: 19.30. Warto przyjść. Zobaczyć i posłuchać. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
  10. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: R1 – 340,oo zł; R2 – 230,oo zł; R6 – 360,oo zł; R7 – 1910,oo zł; Ryszard Kamiński Nr 475 – 50,oo zł; bezimienna – 100,oo zł; proszę nie ogłaszać – 100,oo zł; Sabina i Wacław Zardzewiały – 200,oo zł; natomiast z Poniedziałku Wielkanocnego składka na remont elewacji kościoła – 3500,00 zł.  „Bóg zapłać” za zrozumienie i zaufanie.