3 Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia 2012

1.
Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Tonia Halina, Szpytma Bożena, Uchman Danuta, Polak Jolanta, Szewczyk Danuta.

2.
Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła, wpłynęła ofiara: R8 – 570,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zaufanie.

3.
Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie.

4.
Serdecznie gratulujemy uczennicy kl. II Gimnazjum Jolancie Wierzbińskiej za zajęcie 5 miejsca w finale Olimpiady o bł. Ks. Bronisławie Markiewiczu która odbyła się w Miejscu Piastowym. Życzymy jej dalszych sukcesów w nauce.

5.
Dnia 18 grudnia 2011 prosiłem: „Pomyśl: segregacja nie kosztuje a każdy kulturalny człowiek po sobie powinien posprzątać i to za swoje pieniądze. I proponowałem: - to co zanosimy na cmentarz: kwiaty, znicze, porządkujmy każdy we własnym zakresie zabierając z cmentarza i umieszczając w odpowiednich pojemnikach tj. workach na odpady; czyli szkło do szkła a plastik do plastików. Apelowałem też do uczestników pogrzebów: ograniczmy zakup wiązanek kwiatów i wieńców. One zmarłym nic nie pomogą. Popatrzcie, inne sąsiednie miejscowości zdołały już się uporać z śmieciowym problemem.
A my…”
Ostatnio tj. w miniony czwartek, uprzątnięto śmietnik na cmentarzu – chodzi o kontenery. Byłem i mam świadków, że wczoraj (sobota 21-IV-2012r.) około 1730 w dopiero co opróżnionym kontenerze znajdują się: odpady remontowo-budowlane, resztki rur PCV,  kostka brukowa, ogórki w słoikach, pojemniki z farbami i wiele innego odpadu, tak że kontener wypełniony jest pod sam wierzch. Wstyd.

6.
Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu uprzejmie zawiadamia, że w Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, to znaczy w dniu 20 maja 2012 r. odbędą się w trzech miejscach naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Wśród alumnów dopuszczonych do święceń znajduje się również Wasz parafianin.
W związku z powyższym Rektorat prosi o wygłoszenie:
Zapowiedź 1 – Alumn Dominik Długosz, syn Piotra Długosz i Barbary Broda, ur. 10. IV. 1987 r. w Przeworsku, stanu wolnego, zamieszkały Gać, parafia Gać został dopuszczony do święceń diakonatu, które to święcenia będą udzielane dnia 20 maja 2012 r. Gdyby ktoś z parafian lub innych osób wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie do udzielenia alumnowi święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym – Księdza Proboszcza - Duszpasterza parafii, lub Rektorat Seminarium Duchownego w Przemyślu.

Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Kamil Krzysztof Mazur s. Władyslawa i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkały – Gniewczyna Łańcucka i Sylwia Magdalena Kuźniar c. Wiesława i Bożeny z domu Bącal, stanu wolnego, zamieszkała – Gniewczyna Łańcucka. Zapowiedź 1.
Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie do udzielenia tegoż sakramentu, obowiązany jest w sumieniu poinformować o tym Urząd Parafialny.

7.
Intencje:

ND22 – 730 W intencji zadośćuczynienia Przenajświętszym Sercom Jezusa i Maryi i o łaskę błogosławieństwa Bożego dla Parafii i o owoce Misji Świętych;
1000 ……………………………………

1500 – Za dusze Zmarłych Parafian o ulgę w mękach czyśćcowych i ich rychłe zbawienie.

PN23 – +Marię Polak;
WT24 – +Marię Polak;
ŚR25 – +Hieronim Hawro w 1-ą rocznicę;
CZ26  – +Marię Polak;
PT27  – +Marię Polak;
SB28 – +Józef Wyczarski w 6-ą rocznicę;
Nd29 – 730 ++Michał i Władysław Fołta;
1000 – W int. Dzieci przyjmujących chrzest i ich Rodzin;

1500 – za parafian.

8.
Podobnie jak w roku ubiegłym zachęcamy młodzież z naszej parafii do wyjazdu na rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży. „Wakacje z Bogiem” organizowane przez RAM w Ustrzykach Górnych, w Dubiecku oraz w Przemyślu to wspaniała forma spędzenia wakacji. Jest to czas dobrej zabawy, wycieczek, doświadczenia wspólnoty i zawiązania znajomości połączony z wiarą i duchowym rozwojem uczestników. Poprzez takie działania moderatorzy i animatorzy pokazują młodym, że we wszystkim co robią trwa Bóg a wiara nie jest nudna i zniechęcająca. Rok temu z naszej parafii na turnusy wyjechało 15 osób. W tym roku liczymy na nowe osoby oraz równie wysoką frekwencję. Koszt tygodniowego turnusu to 230 zł a terminy i stopnie podane są na terminarzach znajdujących się na stoliku w przedsionku. Zgłoszenia trwają od maja do końca czerwca a dokonać ich można u animatorów Kamila Jeżowskiego oraz Jolanty Wajhajmer. Pozostałe informacje przy zapisach. Gorąco zachęcamy !

Podpis: Grupa Ruchu Apostolstwa Młodzieży w Gaci