4 Ndz. Adwentu/C

23 grudnia 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w piątek na godz.: 800 do sprzątania kościoła i otoczenia kościelnego przyjdą: …

2. Siostra Przełożona i Organistka prosi o przekazanie podziękowań dla wszystkich sprzątających Kościół za ofiary jakie składają na kwiaty i środki czystości. Z tych ofiar została zakupiona Panorama Betlejem do Szopki i materiał na oświetlenie gwiazd przy ołtarzu. Pan Grzegorz Lecki wykonał oświetlenie gratisowo, za co bardzo serdecznie dziękuję – podpisała: Siostra Przełożona i Organistka.

3. Na remont kościoła wpłynęły następujące ofiary: Nr 230=100,oo zł; Genowefa i Edward Wyczarscy Nr 336 = 200,oo zł; R1 = 620,oo zł; R3 = 590,00 zł.

4. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro, o godz.: 730 ostatnie roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

5. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku 24 grudnia, na wtorek 25 grudnia. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

6. We wtorek ( 25 XII ), Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 730 i  1030. (Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1500).

7. W środę ( 26 XII ), święto świętego Szczepana. Msze święte jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu i Dom Księży Emerytów.

8. W piątek i sobotę od godz. 900 rozpoczynam na „Górkach” wizytę duszpasterską – kolędę.

9. Intencje:

ND23