Objawienie Pańskie

6 stycznia 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 do sprzątania kościoła i otoczenia kościelnego przyjdą: Kuźniar Maria, Jakielaszek Stanisław, Gach Elżbieta, Szubert Edyta.

2. Na remont kościoła wpłynęły następujące ofiary: Cużytek Eugenia Nr39 – 200,oo zł; RV – 450,oo zł; R7 – 2190,oo zł; R9 – 1500,oo zł.

3. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli. Podczas Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2013) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Wiary!

4. W kolejną niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Ale zastanowimy się też nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Może warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia, że poprzez chrzest święty rozpoczęła się moja komunia z Panem Bogiem, o której mam świadczyć własnym życiem wobec innych.

5. W naszej parafii odwiedziny duszpasterskie – kolęda w tylko w sobotę od godz.: 900 od p. Kłosa.