5 Nd_Wielkanocna_C

28 kwietnia 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni do świętowania.
    Na następny raz proszeni są: Helena Tonia; Grażyna Michalik; Anna Dzień; Danuta Kochmańska; Zofia Lecka.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: R1 – 810,00 zł; R4 – 1200,00 zł; p. Elżbieta – 200,00 zł; Maria i Stanisław Krupa Leżajsk – 100,00 zł; Helena Jakielaszek Gać Nr210 – 200,00 zł;  Gać Nr 262 – 200,00 zł; Szlęk Zofia Gać Nr 262 – 200,00 zł; Zofia i Karol Orzechowscy – 200,00 zł; Gać Nr 547 – 200,00 zł; Bogumiła i Lesław Stańko Gać Nr 59a – 200,00 zł; bezimienna – 100,00 zł; Anna i Andrzej Pelcowie Gać Nr 251A – 200,00 zł; Rodzina Tomaszków Gać Nr 204 – 300,00 zł; Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Dziś, po Mszy Świętej popołudniowej odbędzie się spotkanie - w kościele - rodziców dzieci z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej. Dziś w salce biblioteki „Promyk” odbędzie się kolejne spotkanie – katecheza z cyklu Objawienia Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy jeszcze do liczniejszego udziału.
  4. Dnia 01 maja po Mszy Świętej i po nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie dla Rodziców i Dzieci I Komunijnych.
    W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej spotkanie dla Rodziców klasy III Szkoły Podstawowej.
  5. W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy Św. o godzinie 1800.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godzinie 1800.  W czwartek tzw.: Godzina Święta, którą połączymy z nabożeństwem majowym. W piątek do południa odwiedziny Seniorów i Chorych. Zachęcamy do spowiedzi świętej.
  7. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane o godzinie: 730, 1030 i 1800.
  8. Po raz trzeci przypominam komunikat Rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, iż nasz parafianin diakon Dominik Długosz, dnia 18 maja 2013 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, o godz.: 1000 otrzyma święcenia kapłańskie.
  9. Ksiądz Rektor prosi też o modlitwę w intencji Rodaka  jako kandydata do święceń, jak również jego kolegów, których Kościół Święty zamierza, jak ufamy zgodnie z wolą Chrystusa Pana, obdarzyć godnością kapłana. Zachęcam do modlitwy: o powołania kapłańskie i zakonne, w intencji diakonów którzy mają przyjąć święcenia kapłańskie – może dziesiątek różańca w rodzinie.
  10. Natomiast dnia 19 maja 2013 roku o godz.: 1030 w naszym parafialnym kościele Ksiądz Neoprezbiter Dominik Długosz, złoży Prymicyjną Ofiarę Mszy Świętej.  Przy tej okazji dodam, że mianem „prymicje” oznaczamy pierwszą Mszę Świętą sprawowaną uroczyście przez nowo wyświęconego kapłana z udziałem społeczności parafialnej, z której on pochodzi.
    Kapłan który odprawia Mszę Świętą prymicyjną w sposób uroczysty, i wierni, którzy w niej uczestniczą, mogą uzyskać odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest przystąpienie do sakramentów pokuty i przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane jest wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszechnego.
  11. Już dziś „zachęcam”, aby parafianie mieszkający na trasie przejścia procesji Księdza Prymicjanta (z domu rodzinnego do kościoła a następnie z kościoła do domu strażaka), przewidzieli ewentualność przyozdobienia i udekorowania tej trasy.