13 Niedziela zwykła_C

30 czerwca 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni do świętowania. Na następny raz proszeni są: Wanda Fołta, Dorota Słowik, Natalia Topór, Helena Sochacka, Krystyna Kud, Danuta Szlęk.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: R1 – 780, oo zł; R4 – 700, 00 zł; R5 – 660,00 zł; R6 - 420,00 zł; Gać Nr 313 – 100, 00 zł; Gać Nr 74 – 200, 00 zł; Barowie Gać Nr 195 - 200, 00 zł; Na ołtarz MB – 200, 00 zł; Stanisława Polak Gać Nr 333 – 300, 00 zł; Maria i Józef Szlękowie Gać Nr 219A – 200, 00 zł; Gać Nr 199 – 200, 00 zł; Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godzinie … W piątek – do południa odwiedziny u chorych i seniorów. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej kolejne spotkanie z cyklu: „Matka Boża w objawieniach”.
  5. Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę. Jej trasa prowadzi do następujących miejsc: Sokółka, Hajnówka, Grabarka, Kodeń, Muzeum Zamojskich w Kozłówce. Jej termin to 24/25 lipiec. Koszt to: =200, oo zł od osoby na ubezpieczenie, przejazd i nocleg; płatny przy zapisie.
  6. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragnę przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, tu przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.
  7. Zapowiedzi:

Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
a. Paweł Tadeusz Drozd s. Wojciecha i Małgorzaty, stanu wolnego, zamieszkały – parafia Gać i Edyta Justyna Michno c. Andrzeja i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkała – Wola Mała par. św. Józef – Łańcut. Zapowiedź 1.
b. Piotr Andrzej Uchman s. Pawła i Danuty, stanu wolnego, zamieszkały – parafia p.w. Stanisława B-pa w Kosinie i Katarzyna Karolina Kuźniar c. Kazimierza i Barbary, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać. Zapowiedź 1.
c. Tomasz Tadeusz Dzień s. Tadeusza i Kazimiery, stanu wolnego, zamieszkały – parafia Gać i Agata Karolina Broda c. Jana i Marii, stanu wolnego, zamieszkała – parafia Markowa. Zapowiedź 2.
d. Galiński Jakub s. Eugeniusza i Emilii, stanu wolnego, zamieszkały w Rz-e, parafia św. Judy Tadeusza i Sylwia Maria Dzień c. Wojciecha i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać. Zapowiedź 3.