24 Niedziela zwykła_C

15 września 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę proszeni są: Teresa Michniewska, Sabina Dązbłaż, Andrzej Hołub, Maria Wiglusz, Halina Tonia, Janina Worsztynowicz.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: „Nie czytać” z Markowej – 200, 00 zł; Gać Nr 231 – 200, 00 zł; Gać Nr 306 – 200, 00 zł.
    ·Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze·
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” również dla sąsiadów, którzy w czerwcu i w tym tygodniu pracowali przy demontażu i montażu figury Najświętszej Panienki Wniebowziętej z naszego parafialnego kościoła.
  4. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  5. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
  6. W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.