26 Niedziela zwykła_C

29 września 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę proszeni są: Zofia Brożbar, Danuta Szewczyk, Dorota Kopias, Zofia Wilk, Zofia Sysoł, Monika Kołcz.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: Gać Nr 270 „B” – 200,00 zł, Gać Nr 601 – 200,00 zł, Gać Nr 183 – 300,00 zł; Gać Nr 116 A Szpiłyk – 200,00 zł, Gać Nr 230 – 200,00 zł, Wilk Zofia i Krystyna – 200,00 zł, Gać Nr 104 Tonia Krystyna – 220 USD.
    ·Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze·
  3. W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 1700.
    W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Ojciec Święty Franciszek sprawując Mszę św. przed Pałacem   Apostolskim w Castel Gandolfo mówił: „modlitwa różańcowa jest doskonałą bronią w walce duchowej. Modlitwa wraz z Maryją, zwłaszcza Różaniec, - słuchajcie dobrze - Różaniec - czy codziennie modlicie się na różańcu? Nie wiem?”
  4. Jakiś czas temu Ojciec Święty Franciszek zapowiedział ważne wydarzenie. 13 października powierzy cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Specjalnie wtedy na dwa dni, co zdarza się bardzo rzadko, zostanie przywieziona z Fatimy do Rzymu figura Matki Bożej. Proszę, więc Was, drodzy Czytelnicy, żebyście przez cały październik modlili się na różańcu w intencjach papieża: o pokój, wiarę i miłość wśród ludzi. Nasza modlitwa, w jedności z papieżem, będzie pierwszym znakiem pokoju.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej – po południu. Do południa odwiedziny chorych i seniorów.
  6. W odpowiedzi na zatroskanie Ojca Świętego Franciszka oraz w duchu miłości chrześcijańskiej, Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną. Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, w tym również tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale również domaga się działania, a więc zapewnienia uchodźcom żywności, leków, odzieży oraz poczucia minimum bezpieczeństwa.
    Caritas Polska w imieniu Kościoła w naszej Ojczyźnie, we współpracy z Caritas Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii, w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej (Mafraq, Zarqa, Irbid, Madaba, Amman i Karak). Caritas Polska przekazała również pierwszą finansową pomoc poszkodowanym w samej Syrii w wysokości 50.000 USD.
    Konkretne wsparcie ofiarom wojny w Syrii wyrazimy poprzez ogólnopolską modlitwę w niedzielę 6 października br. oraz zbiórkę do puszek w kościołach całej Polski. Pozwoli to na kontynuowanie pomocy uchodźcom syryjskim. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.