24 Nd/A

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO                 14 września 2014

1. Dziś obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jedno z tych świąt, które swoją rangą przewyższają niedziele w ciągu roku i są obchodzone    również wtedy, gdy wypadają w niedzielę.

2. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (tj. jutro) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania. Dlatego, zapraszam na spotkania po Mszy Św.: - w poniedziałek – Młodzież z I Klasy Gimnazjalnej wraz z Rodzicami;
- w wtorek – Młodzież z II Klasy Gimnazjalnej wraz z Rodzicami;
- w środę – Młodzież z III Klasy Gimnazjalnej wraz z Rodzicami;
- w czwartek – Dzieci z III Klasy Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami;
- w piątek – ministrantów oraz kandydatów na ministrantów;

4. Na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni złożono następujące ofiary: Bezimienna – 200, 00 zł; Kremerowie Gać 96 – 200, 00 zł; Kudowie Gać 290 – 200, 00 zł; Wyczarscy Gać 336/1 – 200, 00 zł; Gać 306 – 200, 00 zł; Gać 252 – 200, 00 zł;  Szlęk Zofia Gać 262 – 200, 00 zł;  Drozd Helena i Józef Gać 251 – 200, 00 zł;
„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę na godz.: 800 proszeni są: Władysława Pańko, Danuta Sochacka, Anna Flak, Małgorzata Zając, Henryka Brożbar.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Świątek Mariusz s. Jana, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Barbara Pańko, c. Bogusława, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki parafia Ostrów. Zapowiedź 3.
Pieczek Paweł Eugeniusz s. Ryszarda i Marii z domu Wielgos, stanu wolnego, zamieszkały Jagiełła i Michalik Monika Julia c. +Wiesława i Grażyny z domu Cieśla, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 2.

7. Członkowie Rady Sołeckiej będą dziś w godzinach popołudniowych przeprowadzać zbiórkę na rzecz poszkodowanego w pożarze.  Prosimy o ofiarne serca.