XX Niedziela Zwykła / B

16 sierpnia 2015

1.  Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.
  2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym.
  3. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę następujące osoby: Słupik Grażyna, Kochmańska Wiesława, Kud Alicja, Inglot Antoni, Balawejder Krystyna, Zabroń Krystyna.
  4. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: Helena Nycz z Markowej – 100,00 zł; Gać 333 – 300,00 zł;  Gać 262 – 200,00 zł; Gać 489 – 200,00 zł; Kasprzyk Józef Gać 52A – 200,00 zł; Szlęgowie Gać 31B – 300,00 zł; Rydz Zbigniew i Maria Gać 186 – 300,00 zł; Kazimierz Orzechowski (na odnowienie Drogi Krzyżowej) – 100,00zł; Polak Stanisław Gać Nr 333 – 50,00 zł; Jakielaszek Stanisław Gać 399 – 50,00 zł; Gać 20A – 100,00 zł; Ponadto na odnowienie kolejnych  stacji Drogi Krzyżowej wpłynęły ofiary z następujących róży  Kordas Zofia – 1000,00 zł, (wszyscy po 50 zł Kordas Zofia, Kordas Genowefa, Ulma Maria, Mierzwa Zofia, Szylar Agnieszka, Mazurek Grażyna, Węcel Helena, Pacuła Zofia, Bącal Teresa, Łukasik Zofia, Sas Wanda, Janicka Madzia, Balawejder  Anna, Dzień Anna, Miara Anna, Bącal Anna, Kud Krystyna, Szczepankiewicz Krystyna, Bęben Kazimiera, Kadlof Krystyna). Dodatkowo na odnowienie III Stacji Drogi Krzyżowej – 1000,00 zł od bezimiennych lecz znanych.
  5. W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy ubożejącej części społeczeństwa polskiego.