Ogłoszenia parafialne 16.05.2010

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują (pod okiem siostry Organistki) rodzice dzieci z pierwszej klasy.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Balawejder Piotr i Ewelina 150,oo zł; Barlik Bogusława i Kazimierz z Rzeszowa = 100,oo zł; Inglot Alfred i Stanisława, Reizer Tomasz i Halina nr.199 = 200,oo zł; Kielar Stanisława nr. 489 = 100,oo zł; Miara, Paluszek, Sierżęga – nr.561 = 300,oo zł; Polak Zofia i Stanisław = 200,oo zł; Rodzina Ferenców i Lonców – nr. 119a = 200,oo zł; Rogala Stanisław nr.573 = 200,oo zł; Szpiłyk Anna i Sławomir 150,oo zł;
  3. Dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa jest Jego Wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.
  4. W czwartek, zatrzymajmy się na chwili adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo adoracyjne (za powołanych i o nowe powołania) od 1700 - 1800.
  5. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii I Komunia Święta – na sumie. Spowiedź przed I Komunią w piątek od 1600 – 1700 .
  6. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych. Pobożność maryjna jest nam niezwykle bliska, ale przecież także to, co bliskie, wymaga ciągłej pielęgnacji.
  7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Grzegorz Drozd, syn Jana i Kazimiery Kolano, zamieszkały Gać, stanu wolnego i Małgorzata Bem, córka Adama i Lucyny Guzek, zamieszkała Kraczkowa, stanu wolnego – zapowiedź 3.
    Piotr Broda, syn Bolesława i Stanisławy Krysa, zamieszkały Krzeczowice, stanu wolnego i Joanna Bącal, córka Bogdana i Krystyny Gola, zamieszkała Gać, stanu wolnego – zapowiedź 2.