3 Wielkiego Postu C / 2019

24 marca 2019

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się na Mszy Świętej.

3. Zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.: 1630 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz.: 1500.

4. Zrezygnuj z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki, może do takiej, jak te które są na stoliku – ta akcja Caritas będzie trwała do Niedzieli Miłosierdzia. Są do nabycia „paschaliki” (7 zł) i cukrowe baranki wielkanocne (5 zł). To akcja Caritas na rzecz potrzebujących i dla chorych dzieci oraz osób starszych.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu o podjęcie kolejki proszę: Wencel Mieczysława, Fołta Beata, Rydz Maria, Brożbar Anna, Ryznar Aniela, Tonia Bożena.

6. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Gać 17A = 300 zł; Stańko Weronika Gać 221 = 120 (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Sochacka Helena Gać 377 = 100 zł + 120 (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Gać 106B = 200 zł; Gać 495A = 200 zł + 120 (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Gać 183 = 200 zł + 10 zł (śmieciowe); Beata i Marian Fołta Gać 164A – 200zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Karolina Anna Ząbroń c. Zygmunta i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkała Gać i Adam Piotr Kawalec s. Mariana i Mieczysławy, stanu wolnego, zamieszkały Tarnawka. Zapowiedź 2.
Magdalena Kluz c. Jacka i Elżbiety, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki – parafia Ostrów i Krzysztof Paweł Tonia s. Zenona i Bożeny, stanu wolnego, zamieszkały Gać. Zapowiedź 2.