2 Nd Wielkanocna C / 2019

28 kwietnia 2019

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.   Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy /odśpiewamy/ koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).

2.   Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas (w formie skarbonek, lub do puszki).

3.   Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej po Mszy Świętej.

4.   W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte odprawione o godz. 730; 1030 i 1500. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. w czwartek od godz. 1500. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.   Nabożeństwa w pierwszy czwartek i pierwszą sobotę miesiąca według stałego planu. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz.: 800.

6.     W najbliższą niedzielę spotkanie zapradzają czciciele Serc PJ i NSM.

7.  Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Genowefa Wyczarska, Stanisława Piątek, Helena Szpiłyk, Urszula Bar, Monika Kołcz. Równie serdeczne „Bóg zapłać” parafian, którzy porządkowali cmentarny brzeg a byli to: Piotr Rusinek, Agnieszka Bemben-Panek, Marcin Bartman, Lesław Stańko.

8. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii ołtarza wpłynęła ofiary: Ks. Józef Głąb Chicago USA = 700,00zł; R1 = 540,00zł; Gać Nr 92A = 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Bartman Łukasz s. Krzysztofa, stanu wolnego, zamieszkały Łańcut i Bartman Karolina Joanna c. Bronisława, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 3.
Bytnar Rafał Michał, s. Tadeusza i Mari z d. Kud, stanu wolnego, zamieszkały Markowa i Szpytma Katarzyna Weronika, c. Kazimierza i Anny Ryznar, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 3