4 Nd wp A / 2023

19 marca 2023

1. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msza święta o godz.:1700z udziałem Rodziców, dzieci i personelu Sióstr Służebniczek. Na koniec Mszy odmówiony zostanie Akt Oddania się Sw. Józefowi.
Po zakończonej Mszy dzieci przedstawią krótką scenkę pt.”Rozmowa z Bogiem”, a po niej – dzieciom i wszystkim chętnym zostanie nałożony szkaplerz św. Józefa.
Aby uczcić św. Józefa serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii.

2.Natomiast w piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami.

3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tradycyjnie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Obrony Życia.

4. Na renowację tj. odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: R 6 = 2.320,00 zł + 50,00 zł (śmieciowe);  Stanisław i Jan Babiarz = 400,00 zł + 120,00 zł całoroczna + 20,00 zł (śmieciowe";  Gać Nr 123 = 120,00 zł;  Gać Ner 155 = 200,00 zł;  Gać Nr 64 = 100,00 zł;  Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na środki czystości. W tym tygodniu w sobotę dyżur podejmą: Agnieszka Kordas, Cecylia Mierzwa, Maria Ulman, Anna Kordas, Marcin Szlęk, Mieczysława Węcel.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Krystian Kamil Zubek, zamieszkały Gać, stanu wolnego i Anna Maria Lis, zamieszkała Studzian, stanu wolnego. Zapowiedź 3.
Ktokolwiek zna istniejące przeszkody do zawarcia małżeństwa a zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.

8 W najbliższą niedzielę – po Mszy popołudniowej – zapraszają na spotkanie Czciciele serc MB i PJ.

9. Urząd Gminy Gać wraz z Centrum Medycznym „Medyk" z Rzeszowa organizuje bezpłatne badania profilaktyczne 40+ w dniach od 21 marca do 26 marca w Świetlicach Wiejskich: Dębów – 25.III.; Mikulice – 21.III; Wolica – 24.III; Dom Ludowy w Białoboki – 22.III.; Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Ostrowie – 23.III.; i Gminny Ośrodek Kultury w Gaci – 26.III.; Personel medyczny Centrum Medycznego „Medyk” będzie w godzinach 630– 1030 wykonywał bezpłatne badania. Więcej informacji udziela Urząd Gminy Gać lub przeczytamy na plakacie w „gablotce”.