10 Nd zw A / 2023

11 czerwca 2023

1. Pragnę gorąco podziękować za udział procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym, którzy ofiarnie wspierali budowę i dekorowanie czterech stacyjnych ołtarzy – „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli w organizowaniu procesji: księdzu Marianowi, siostrom zakonnym, ministrantom, niosącym chorągwie i inne oznaki naszej wiary.
Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednak obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia.

2. Dobiega prawie połowa czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

3. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

4. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej procesja wokół kościoła a po niej błogosławieństwo wianków i dzieci.

5. W kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego w piątek po oktawie Bożego Ciała znajduje się uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień później umieszczone zostało wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy z Grupą św. Rafała z Przeworska. Wyjście będzie miało miejsce tradycyjnie 6 lipca i rozpocznie się Mszą św. o godz. 600 w Bazylice Grobu Pańskiego w Przeworsku.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Przeworsku 18. VI. 2023 r. po Mszy Świętej o godz. 1500 na którym będzie możliwość zapisania się i opłacenia kosztów pielgrzymowania (koszt: pierwsza osoba 250 zł, druga i kolejna z rodziny 150 zł)  Zapisy możliwe są również w poniedziałek, środę i piątek w zakrystii Bazyliki po Mszy św. wieczorowej.
Więcej informacji na plakacie i u ks. Damiana Rokosza Przewodnika Grupy św. Rafała (nr tel. na plakacie)

7. Trwa zapis wiernych na uroczystości beatyfikacyjne. Termin zgłoszeń mija 31 lipca 2023. Wiernych z pobliskich parafii zachęca się do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach do miejsca uroczystości. Uczestnicy pielgrzymek po wcześniejszym zgłoszeniu u ks. proboszcza, za jego pośrednictwem otrzymają indywidualne karty wejścia do wyznaczonych sektorów.
Księża proboszczowie do dnia 31 lipca 2023 przekazują parafialny formularz zgłoszeniowy księdzu dziekanowi. Biuro beatyfikacyjne po otrzymaniu wypełnionego formularza, wyśle na wskazany w nim adres karty wstępu do sektorów.
Księża do koncelebry podczas uroczystości beatyfikacyjnych zgłaszają się indywidualnie do Biura beatyfikacyjnego.
Wobec powyższego przewidziane są następujące możliwości w parafii:
a. rezygnacja z niedzielnej Mszy świętej przedpołudniowej;
b. celebrowanie Mszy świętej niedzielnej w sobotę wieczorem;
c. celebrowanie Mszy św. niedzielnej w późnych godzinach popołudniowych.

8. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Bernardetta Brzeska, Grzegorz Miara, Wiesław Szlęk, Janina Fołta, Halina Balawender, Jerzy Stańko, Marta Miara.

9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Agnieszka Dzień i Sebastian Sobek Zapowiedź 3.
Ktokolwiek zna istniejące przeszkody do zawarcia małżeństwa a zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.

10. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromi w naszym kościele wpłyneła ofiara: Cieśla Gać Nr 291 A = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna + śmieciowe);