13 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

2 lipca 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, - na którą zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół. Jako wierzący musimy o tym pamiętać!

3. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Do południa odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną. O godz.: 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Msza Święta poprzedzona będzie pierwszopiątkowym nabożeństwem.

5. Trwa nabór chętnych na jednodniową wycieczko-pielgrzymkę w dniu 22 lipca 2023 o godz.: 700 do Kalwarii Pacławskiej. Są jeszcze wolne miejsca - tzn. 13 osób. Wyjazd od naszego kościoła. Powrót około 1700. Zapisy uzupełniające – u Arkadiusza Balawejdra. Natomiast LSO (chłopcy i dziewczęta) wraz z opiekunami już się znajdują na liście wyjazdowej.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Irena Wiśniowska, Elżbieta Świątek, Zofia Polaków, Alicja Sochacka, Elżbieta Zięba, Magdalena Zięba, Justyna Światek.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w naszym kościele wpłynęła ofiara: Gać nr 547 = 200,00 zł + 150,00 zł całoroczna;

8. W niedzielę, 16 lipca, o godz.: 1030 będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej, aby wraz z księdzem Szczepanem, świętować srebrny jubileusz kapłaństwa. Zwracam się z serdeczną prośbą, aby w najbliższą niedzielę wesprzeć jubilata – ofiarą wrzuconą do puszki

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.