Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

31 grudnia 2023

1. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na Mszę Św. o godz.: 1500 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za ten mijający czas.

2. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

3. W tym tygodniu, we wtorek, ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich w godz.: 900 – 1600 rozpoczynając od Wyczarskich.

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek przed południem odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią Świętą, a po południu o godz.: 1500 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia; adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Natomiast w pierwszą sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający po Eucharystii która będzie o godz.:1500.

5. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania.

6. 6 stycznia 2024 r. po Mszy św. o godz. 10.30 po całej naszej parafii zostaną rozesłane Grupy Kolędników Misyjnych. Kolędnicy będą mieli ładne przebrania, oraz zestaw z poświęconą kredą, węgielkiem i mirrą na pamiątkę dla każdej przyjmującej ich rodziny. Wszystkich parafian proszę o życzliwe ich przyjmowanie . Zbierane ofiary zostaną przekazane na misyjne cele Kościoła. Kolędowanie trwać będzie do godz. 16.00. Już teraz składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjmą misyjnych kolędników i tym samym dadzą wyraz wrażliwości na misyjne potrzeby Kościoła.

7. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

8. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W piątek proszę o podjęcie kolejki:Aldona Pańko, Henryka Brożbar, Bernadeta Janicka, Dorota Szpunar, Andrzej Bieniasz, Genowefa Szpunar, Urszula Jakielaszek.

9. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii wpłynęły ofiary:
Wyczarscy Gać nr 181 = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Magdalena Mateusz Homik Gać nr 39 = 200,00 zł; Renata i Piotr Balawejder Gać nr 14B = 250,00 zł; Gać nr 227 = 100,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Gać nr 148 = 300,00 ł + 120,00 zł (całoroczna); „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.