5 Nd zw B / 2024

4 lutego 2024

1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…

2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

3. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

4. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę proszę o podjęcie kolejki: Stanisław Drozd, Helena Ferenc, Aneta Długosz, Agata Stęchły, Grzegorz Zmysłowski, Grzegorz Drozd, Zdzisław Ficek, Anna Cyran, Agata Superson, Stanisław Wierzbiński, Anna Kochmańska.

6. Duszpasterstwo do spraw misji Archidiecezji Przemyskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku na dzieła misyjne prowadzone przez kapłanów i siostry zakonne pracujące na misjach, a pochodzących z naszej Archidiecezji. Przekazanie 1,5% podatku w naszych rozliczeniach lub osobista wpłata będą świadectwem odpowiedzialności i pamięci o naszych misjonarzach. Ulotki informacyjne są rozłożone na stoliku w przedsionku.