2 Nd WP B / 2024

25 lutego 2024

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dziś o godz. 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 1730. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek zapraszam na „Godzinę Świętą” /od godz.1600/ tj. nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
W piątek przed południem odwiedziny chorych; po południu o 1500; adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Jak w każdy piątek i o godz.: 1600 s. Małgorzata zaprasza na spotkanie dzieci … .
W sobotę po Eucharystii nabożeństwo wynagradzające NS NMP – zapraszam.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mateusz Hołub, s. Andrzeja i Zofii, zam. Gać 144 z magdaleną Kulas c. Artura i Anny, zam. parafia Sietesz. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek zna przeszkody do zawarcia tego sakramentalnego związku, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę proszę o podjęcie kolejki: Magdalena Homik, Barbara Szewczyk, Maria Golara, Jerzy Skawina, Lesław Zarych, Katarzyna Majcher, Beata Kosior, Anna Dubiel.

6. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Puszkarzowie Gać nr 52 = 150,00 zł (całoroczna) + ofiara na remont = 300,00 zł; Cyma Jadwiga Gać nr 231 = 220,00 zł i w tym składka roczna za 2024r.; Gać nr 167 = 200,00 zł; R6 = 3.130,00 + 50,00 zł (śmieciowe). „Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.

7 . Zachęcam Polaków do żarliwej modlitwy i postu w intencji naszej Ojczyzny. Mamy tradycję modlitwy za Ojczy­znę. Począwszy od kazań ks. Skargi, po Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane przez bł. ks. Popiełuszkę. Mamy pięk­ną tradycję odmawiania różańca w intencji naszej ziemskiej Matki, Ojczyzny. Proszę o dołączenie do każdej osobistej modlitwy intencji o pojednanie między Polakami i pomyśl­ność naszej wspólnej Ojczyzny.