5 Nd wielkanocna B / 2024

28 kwietnia 2024

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

2. Dziś - po Mszy Św. Popołudniowej – spotkanie z p. katechetką i rodzicami dzieci z klasy 3 SP.

3.W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej będzie nabożeństwa majowe – w czwartek połączone z „Godziną Świętą”.

4. Wyjątkowo w czwartek – przed południem, odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną.

5. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 730, 1030 i 1800. O godz.: 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona pierwszo-piątkowym nabożeństwem. W piątek o godz.: 1630 spotkanie Oazowe w salce.

W pierwszą sobotę po Mszy Świętej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci NSMB połączone z nabożeństwem majowym.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Kordas Artur Patryk, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki – parafia Ostrów z Bar Gabrielą Katarzyną, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać. Zapowiedź 3.

7. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę proszę o podjęcie kolejki: Maria Rydz, Beata Fołta, Bożena Tonia, Mariola Ulman, Katarzyna Krzeszowiec, Marta Skupień.

8. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Gać Nr 155 = 200,00 zł (na renowację); Polak Zofia i Stanisław Gać Nr 333 = 400,oo zł (na renowację + 120,00 zł (całoroczna); Gać Nr 495 A = 200,00 zł (na renowację) + 120,00 zł (całoroczna); Maria i Zbigniew Ulman Gać Nr 218 A = 200,00 zł (na renowację); Gać Nr 40 A = 120,00 zł (całoroczna); Gać Nr 247 = 400,00 zł (na renowację) 120,00 zł (całoroczna);
„Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.