1_Nd_Wielkiego_Postu_A

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Cieśla Wanda, Słysz Katarzyna, Rydz Adam, Kielar Anna, Zając Krystyna;
2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Markowa 19a – 200,oo zł; Gać 222 – 100,oo zł; oraz na Radio Maryja – 100,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.
3. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 1700 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1500 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
4. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
5. W sobotę, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu zatem polecajmy wszystkich konających.
6. Intencje: Ksiądz Prałat Nd13 1030 – za +Helenę Dzień od synowej z dziećmi;
Pn za +Apolonia
Wt za +Stefania i Franciszek Jakielaszek;
Sr za +Salomea i Jan Jakielaszek;
Cz za +Ignacy, Stanisław i Józef;
Pt za +Zofia, Henryk i Andrzej;
Sb za +Franciszkę;

Natomiast ksiądz proboszcz:
Nd13 730 – za +Tomasz Szpytma; 1500 za parafian;
Pn14 –za +Tomasz Szpytma;
Wt15–za +Tomasz Szpytma;
Śr16 – 730 – O szczęśliwą operację; 1700 ++Stefanię, Józefa Bator;
Cz17 – 730 ++Kwolczak Anielę, Michała, Zofię;
Pt18 - +Władysław Żelazny w rocznicę (25-III);
Sb19 – gregorianka za +Jan Zając;
Nd20 1030 – +Jan; 1500 za parafian

Ofiary na z dopiskiem „pomoc dla Moniki”.
Caritas Archidiecezji Przemyskiej
Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Nasza Modlitwa dziękczynna – do dnia beatyfikacji.
Janie Pawle II nasz święty orędowniku, Wspomożycielu w trudnych sprawach. Ty, który swoim życiem świadczyłeś wielką miłość do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi. Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżałeś się do świętości. Pragniemy prosić Cię o wstawiennictwo we wszystkich naszych sprawach. Wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę i miłość pomożesz zanieść je do Boga. Wyproś nam u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlimy. Uproś nam dar umocnienia naszej wiary, nadziei i miłości. Wierzymy w moc modlitwy i w Twoją zbawienną pomoc. Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie włączony w poczet Twoich świętych. Amen.