6_Nd_Wielkiego_Postu_A

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                           17 kwietnia 2011

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: w Środę o godz.: 1300 – Ingot Barbara, Ziemniak Eugeniusz, Kaszuba Janina, Kielar Stanisława, Zwarycz Anna;  oraz w Sobotę o godz.: 1300 – Drozd Kazimierz, Brożbar Zofia, Kusz Maria, Brożbar Stanisława, Brożbar Krzysztof.
2.
Ofiarę na renowację Kościoła, składają mieszkańcy z Nr 321 – 200,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.
3.
Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy Wielki Tydzień jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
4.
W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. W naszym parafialny kościele o godz.: 1800. W Wielki Czwartek ozpoczyna sięTriduum Sacrum. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
5.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły (ilościowy) obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Duszpasterze zachęcają jednak, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie są jeszcze zobowiązani prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę.
W Wielki Piątek, na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. O godz.: 1500 – zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową. O godz.: 1800 w naszej świątyni Liturgia o Męce Pańskiej. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.
6.
Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy: o godz.: 900, 1030, 1200 .
Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
7.
W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia o godz.: 1900 -  oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich Parafian zachęcam do licznego udziału, również ze świecami.
8.
Procesja Rezurekcyjna rano o godz. 600. Zachęcam do licznego i aktywnego udziału. Proszę młodzież Gimnazjalną, aby w Procesji Rezurekcyjnej zaznaczyła swój udział.
9.
Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Adrian Sebastian Ulman syn Zbigniewa i Marii Kordas, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Elżbieta Sylwia Rusinek córka Franciszka i Haliny, stanu wolnego, zamieszkała w Markowej. Zapowiedź 3. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.
10.
W ubiegłą niedzielę nasza młodzież kwestując – sprzedając kwiatki i palmy – na „pomoc dla Jasia” – zebrała kwotę 547,oo (pięćset czterdzieści siedem złotych).

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.