Ołtarz Wniebowzięcia NMP

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

27 listopada 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rok duszpasterski 2022/2023, pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co też zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do dawnych praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i sakramenty. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół… I nie możemy wzruszać ramionami, kiedy nasz brat lub siostra chce odejść z Kościoła Chrystusowego. Bo dokąd on w takim razie pójdzie? Kto mu da życie wieczne? To musi nas wszystkich obchodzić i to jest zawsze ból i smutek dla całej wspólnoty Kościoła.

2. Adwent - oznacza przyjście Zbawiciela w przeszłości, ale także Jego przychodzenie do każdego z nas, w teraźniejszości. Adwent zapowiada także ostateczne, eschatologiczne przyjście naszego Pana. Zachęcam do uczestnictwa w Roratach - w naszym kościele codziennie o godz. 1700. To co jest, co zawsze było i będzie ważne, to aby przyjście Pana zbiegło się z naszym dobrym przygotowaniem duchowym. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele. Świece z logo Caritas, zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.

3. W pierwszy czwartek zapraszam od 1600 na „Godzinę Świętą”, czyli chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W pierwszy piątek – przed południem – odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną a o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu.

4. W czwartek minęło dokładnie 9 miesięcy od wybuchu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Obecnie sytuacja za naszą wschodnią granicą staje się szczególnie trudna z powodu nadchodzącej zimy a jednocześnie pogarszającej się sytuacji humanitarnej. Rosja bombarduje infrastrukturę energetyczną Ukrainy. Miliony ludzi nie ma dostępu do prądu, ogrzewania i wody. Dlatego w tym roku, w II niedzielę Adwentu (4 grudnia), odbędzie się zbiórka funduszy na pomoc Ukrainie.
6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę dyżur podejmą: Aldona Pańko, Anna Flak, Danuta Sochacka, Grzegorz Zając, Anna Cyran.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Gać Nr 545 = 300,00 zł; Gać Nr 106 B = 200,00 zł;
"Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

INTENCJE
Ks. Szczepan odprawia w tym tygodniu Msze św.:
 Pn. (28.11.) + +Stefanię, Sławomira, Józefa Stańko;
Wt. (29.11.) ++Eugenię, Edwarda Wajhajmer;
Pt. (2.12.) +Janusza Wajhajmer;

Ks. Marian Dokończenie gregorianki za +Marię Adamczak; a następnie:
ŚR 30.XI. +Krzysztofa Kaduk. (od kolegów i koleżanek z Tech. Rolniczego);
CZ 01.XII. +Krzysztofa K. (od kolegów i koleżanek z Tech. Rolniczego);
PT 02.XII. +Krzysztofa K. (od Antoniego Mielniczka z Zarzecza);
SB 03.XII. +Krzysztofa K. (od cioci Janiny z rodz.);
ND 04.XII. 730+Krzysztofa K. (od zarządu i druhów OSP Sonina;);

Ks. Proboszcz:
ND 27.XI. 1030+Helenę Jakielaszek (w 3-ą rocz.);
                 1500 Za parafian;
PN 28.XI. +Pawła Kaszuba (od Marioli i Krzysztofa Pryszcz z dziećmi);
WT 29.XI. +Pawła K. (od Marioli i Krzysztofa Pryszcz z dziećmi);
ŚR 30.XI. +Pawła K. (od matki chrzestnej z rodz.);
CZ 01.XII. +Pawła K. (od Iwony i Wojciecha Rząsa z rodz.);
PT 02.XII. Wynagradzająca NSPJ – przez NSM – za grzechy moje i całego świata;
SB 03.XII. +Pawła K. (od Barbary i Jana Kocaj);
ND 04.XII. 1030+Pawła K. (od Barbary i Jana Kocaj);
                  1500 Za parafian;

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.