Ołtarz Wniebowzięcia NMP

2 nzw B / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

17 stycznia 2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. Dyżur podejmą w sobotę tj. 23 stycznia – o godz.: 800 następujące osoby: Rożek Teresa, Rogala Władysława, Kurpyta Kazimiera, Ulman Helena, Tomaszek Barbara.

4. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary:
R5 = 240zł;
Gać Nr 40 = 120zł (całoroczna) + 30zł (śmieci);
Puszkarzowie Gać 52 = 400zł (renowacja) + 200zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe);

5. W tygodniu odbyły się spotkania z parafianami dotyczyły:

a. propozycji przeniesienia ołtarza – zebrani przedstawili zdania, że ołtarz św. Józefa powinien być w kaplicy, którą - jak wiemy - należy też odnowić. Przez wiele wypowiedzi przebrzmiewała zachęta do zaprzyjaźnienia się ze świętym Józefem! Idźmy do Józefa, jeśli pragniemy wsparcia i pocieszenia. Nigdy nie przestawajmy, każdego dnia i wiele razy dziennie, polecać się jego opiece, bowiem jego moc wstawiennictwa u Boga przyćmiewa możliwości wszystkich innych świętych i tylko go w tym przewyższa Najświętsza Dziewica. Do świętego Józefa możemy modlić się powierzając mu wszystkie nasze sprawy: rodzinne i te związane z pracą. Jest On też patronem dobrej śmierci, dlatego już dziś zawierzajmy mu ten ważny moment naszego życia, aby nie był to czas przerażenia i trwogi, ale zaufania Bogu i nadziei na spotkanie z Nim. To jest doprawdy wielki Orędownik! Zaprośmy Go do naszego życia, domu, rodziny, szczególnie że 2021 jest Rokiem Świętego Józefa.

b. propozycji rozwiązania tematu śmieciowego na cmentarzu. A więc wpierw jak to funkcjonuje gdzie indziej: Np.: Dębów – parafianie, to co wynieśli to też i zabierają ze sobą do swoich śmieci. Barycz – podobnie; Szklary – pan sołtys podjął się zbierania ofiar na segregowanie i oddawanie śmieci (też pięknie funkcjonuje); Markowa – raczej zrozumieli i segregują.

U nas. Pozostawiamy, tak jak było, składkę na śmieci, ale: „Zwracamy się z uprzejmą prośbą: przyniosłeś kwiat, znicz to i zabierz ze sobą. Czy naprawdę chcesz, aby nasi bliscy spoczywali obok takiego wysypiska, czy to nie jest – dla nas powód do wstydu za to wysypisko”. Proszę parafian, aby wypowiadali się do Radnych – jak widzą rozwiązanie tego problemu a może i innych.

c. został zaproszony do współpracy w ramach Parafialnej Rady Duszpasterskiej p. Krzysztof Wiglusz (R 8).

INTENCJE

Ks. Szczepan odprawia w tym tygodniu Msze św. w Sierakoścach

• PN – (18.01.) + Adama Adamczak – od żony Anny;
  • WT – (19.01.) + Grażynę Szlęk – int. od uczestników pogrzebu (2);
  • ŚR – (20.01.) + Adama Adamczak – od syna Tomasza z żoną;
  • CZ – (21.01.) + Adama Adamczak – od syna Łukasza z rodziną;
  • PT – (22.01.) + Zofię Szlęk (1 r.);
  • SB – (23.01.) + Adama Adamczak – od syna Krzysztofa z rodziną;

Ks. Marian za +Zofię Brożbar (z d. Kochmańska);

• ND – 17. I. 730 (z int. rodz. Szylarów);
  • PN – 18. I. (z int. : koleżanek i kolegów Koła Emerytów w Gaci;);
  • WT – 19. I. +Tadeusza Tomaszek;
  • ŚR – 20. I. +Mikołaja Tkacz;
  • CZ – 21. I. (z int. Zofii Brożbar;
  • PT – 22. I. (z int. Sławka Brożbara z rodz.);
  • SB – 23. I. (z int. rodz. Ryfów);
  • ND – 24. I. 730 (z int. Tomaszków i Homów);

Ksiądz Prałat: za +Zofię Brożbar (z d. Jakielaszek);

ND 17. I. 1030- (od Barów z Sieteszy; )
PN 18. I. - (od chrześniaka Roberta;)
WT 19. I. - (od brata Stanisława z żoną;)
ŚR 20. I. - (od brata Kazimierza z rodz.)
CZ 21. I. - (od rodz.Jakielaszków;)
PT 22. I. - (od Zofii Kuźniar z Rzeszowa;)
SB 23. I. - (od Łukasza z rodz.;)
ND 24. I. 1030- (od Zofii i Antoniego Sałówków;)

Ksiądz Proboszcz:
ND 17. I. 1030 – O zdrowie i bł.Boże (dla Natalii z Bielska Białej);
               1500 – Za parafian;
PN 18. I. 700+Adama Adamczak;
WT 19. I. 1700+Adama Adamczak;
ŚR 20. I. 1700 +Adama Adamczak;
CZ 21. I. 1700+Adama Adamczak;
PT 22. I. 1700+Adama Adamczak;
SB 23. I. 1700+Adama Adamczak;
ND 24. I. 1030+Adama;
               1500 – Za parafian;

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.