Ołtarz Wniebowzięcia NMP

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. Proszę: "Zabierajmy do domów wypalone znicze, plastiki czy dekoracje kwiatowe – do swoich pojemników przydomowych, bo on są własnością rodziny, która opiekuje się grobem. Proszę Cię – nie tłumacz, że to co zamierzać wyrzucić przy cmentarzu – to nie są twoje śmieci, no bo niby czyje to chcesz wyrzucić? Osoby przebywające na terenie cmentarza, zobowiązane są do poszanowania świętości miejsca, zachowania ciszy, szacunku należnego osobom zmarłym, dbania o czystość i porządek. Upominajmy innych jeśli zachowują się niestosownie np.: zaśmiecając cmentarz i teren wokół cmentarza".

3. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła następujące ofiary: J.B. Worsztynowicz Gać 342 = 200 zł; Gać 329 = 200 zł; Gać 252 = 200 zł; Helena Sochacka Gać 377 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe) + 100 zł; "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

4. W sobotę – dyżur podejmą: Ryznar Renata, Szpytma Anna, Ząbroń Agata, Czechowicz Agnieszka, Drożak Agnieszka, Marta Tuleja.

5. INTENCJE

Ks. Marian za +Tadeusza Tomaszka: codziennie o godz.: 1800 a w czwartek o 700.

1. od rodz. Tomaszek z Kosiny;
  2. od Marii i Zbigniewa Rydz z rodz.;
  3. od pracowników sklepu KOMET w Gaci;
  4. od Zarządu Firmy KOMET w Rzeszowie;
  5. od syna Grzegorza z rodz.;
  6. od syna Grzegorza z rodz.;
  7. od c. Katarzyny z rodz.;

Ksiądz Prałat za +Piotra Polaka:

1. od Anny i Macieja Rabuszko z rodz.;
  2. od Anny i Macieja Rabuszko z rodz.;
  3. od Kazimiery i Tadeusza Dzień;
  4. od rodz. Reizerów;
  5. od sąsiadów Jędrejko;
  6. od Pawła Brożbara z rodz.;
  7. od koleżanek Marty i Elżbiety;

Proboszcz:
ND 18. IV. 1030 – O zdrowie Stanisławy;
                 1500 – W dniu 18 urodzin Pauliny z podziękowaniem za zdrowie i otrzymane łaski oraz z prosbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę NMP Wniebowziętej na dalsze lata – od baci i dziadzia z Markowej;
PN 19. IV. 1800+Michała i Katarzynę Duliban;
WT 20. IV. 1800+Michała Wrona;
ŚR 21 IV. 1800+Marię Worsztynowicz (od uczestników pogrzebu);
CZ 22.IV. 1800 +Marię W. (od uczestników pogrzebu);
PT 23. IV. 1800+Marię W. (od uczestników pogrzebu);
SB 24. IV. 1800+Marię W. (od uczestników pogrzebu);
ND 25. IV. 1030 – Za kapłanów spotkanych w naszym życiu;
                 1500+Marię W. (od Andrzeja Młynarczyka i Marii);

Załączniki:
Pobierz plik (Zarządzenie.pdf)Zarządzenie.pdf[ ]97 kB
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.