33 Niedziela zwykła

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Inne

13 listopada 2011

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i za ofiarę na środki czystości i kwiaty do ołtarza. W sobotę na godz.: 900 proszone są następujące osoby: Drozd Kazimiera, Balawender Anna, Wierzbińska Barbara, Hawro Zofia, Dzień Anna, Michalik Grażyna.

2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Sochaccy Nr 563 – 100,oo zł (2x); Zofia i Stanisław Szlęk Markowa – 200,oo zł; Nr 601 – 200,oo zł; Nr 252 – 200,oo zł (2x); Stańko Marian Nr 53 – 100,oo zł; bezimienna z Markowej – 200,oo zł; Renata i Grzegorz Wrona – 200,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.

3. Dzisiejsza niedziela jest w Polsce Dniem Modlitw za Polonię Zagraniczną i jej Duszpasterzy. Módlmy się o to, aby Boga, wiarę ojców i Ojczyznę zawsze mieli w swoich sercach. Niech nasze modlitwy  w dniu dzisiejszym będzie dla nich specjalnym darem.

4. Dzisiaj solidaryzujemy się też z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy też w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

5. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela – to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

6. Od 21 listopada Siostra Organistka rozpocznie roznoszenie opłatków po parafii – rozpocznie od p. Słupika.

7. Od poniedziałku ksiądz proboszcz wyjeżdża do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Myczkowcach, na dwutygodniowy Turnus Rehabilitacyjny, gdzie będzie korzystał z różnych Zabiegów Fizjoterapeutycznych.