17 Niedziela zwykła

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Inne

24 lipca 2011

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz proszone są następujące osoby:

2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: bezimienna: 560,oo zł; R2 – 350,oo zł; Nr149 – 300,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.

3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, obchodzimy święto świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

4. Jutro czcimy też świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego Świętego, w najbliższą niedzielę, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

5. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:                                    Adam Gracjan Oboza s. Marka i Anny zamieszkały Rzeszów parafia p.w. św. Michała Archanioła, stanu wolnego i Patrycja Stanisława Inglot c. Zdzisława i Barbary zamieszkała Gać, stanu wolnego. Zapowiedź 1.

Bondyra Łukasz s. Zenona i Krystyny zam. Gać, stanu wolnego i Sylwia Tonia c. Zenona i Bożeny zam. Gać. Zapowiedź 1. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd parafialny.

6. Intencje:
Ksiądz Prałat dokończenie gregorianki za +Kazimierza.
Natomiast Ksiądz Proboszcz:
Nd24 – 1030 – +Wiesław Michalik;  1500 – za parafian;
Pn25 – za parafian;
Wt26 – +Annę Jędrejko;
Śr27 – za parafian;
Cz28 ……………………
Pt29 ……………………
Sb30 ……………………
Nd31 730 - ++Marię i Józefa Sochackich (przeniesiona z dn. 19. VI.) ; 1500 za parafian;