X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Inne

10 lipca 2011

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz proszone są następujące osoby:
2.
Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Katarzyna i Adam Wyczarscy – 200,oo zł; Dziedzic Maria Nr144 (2x) – 100,oo zł. Bóg zapłać za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.
3.
Ochotnicza Straż Pożarna w Gaci przeznaczyła na „Pomoc dla Bartusia” – 1240,oo zł. Kwotę tę już przekazałem. W imieniu Rodziców i w swoim – składam „Bóg zapłać” za dar serca.
4.
Dziś kolejna lipcowa niedziela 15 w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Idąc do świątyni pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i modlitwie.
5.
W sobotę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych.
6.
W najbliższą niedzielę tj.: 17 lipca, po Mszy Świętej popołudniowej, zapraszam na spotkanie wszystkie grupy znajdujące się w parafii. O takie spotkanie prosił Arcybiskup Józef Michalik, Metropolita Przemyski -  który to w liście pasterskim na adwent 2010 wskazał między innymi na „biblijną formację stowarzyszeń, grup modlitewnych i wspólnot duszpasterskich, istniejących w parafii”. Każda z grup proszona jest o przygotowanie 3-y minutowego sprawozdania z działalności w parafii. Odpowiedzialnymi są osoby do których zwróci się ksiądz proboszcz bądź p. Prezes POAK
7.
Intencje: