9 Nd/A

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Inne

6 marca 2011

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki Rodzicom Młodzieży, która w tym tygodniu przyjmie sakrament bierzmowania.  Msza Święta z liturgią Sakramentu Bierzmowania w Sobotę o godz.: 1700. Liturgii przewodniczył będzie bp Marian Rojek. Zapraszam do udziału bezpośrednio zainteresowanych wraz z rodzinami, ale też i naszych parafian.
  2. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Szylar Zofia, Fołta Marta, Natońska Barbara, Machniak Beata, Kochmańska Barbara.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Nr 226 – 100,oo zł; „Proszę nie czytać od Kogo ani numeru domu” – 200,oo zł (2 raz). „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.
  4. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości, zachęcam do abstynencji, także od nikotyny i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz za ich rodziny. Warto dawać świadectwo, że życie bez alkoholu może być pełne i radosne oraz przypominać w każdym towarzystwie, że są wśród nas niepijący, którzy traktują poważnie Wielki Post i miłość bliźniego. Nie ulega wątpliwości, iż powstrzymanie się od alkoholu w każdej postaci będzie dobrym wielkopostnym postanowieniem.
  5. We wtorek tzw. międzynarodowy dzień kobiet. Dobra okazja, aby podziękować naszym Paniom za wszystko, docenić ich codzienny trud oraz niepowtarzalne zalety. Msza Święta tylko rano o godz.: 730 ze względu na wyjazd kapłanów  na Spowiedź i na spotkanie z Arcybiskupem Józefem Michalikiem.
  6. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze Święte z posypaniem głów popiołem 1700. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
  7. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 14. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
  8. Na terenie Polski wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek, o ile tego dnia nie wypada uroczystość. Wierni, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, gdzie nie ma możliwości zachowania postu, są zobowiązani do wypełnienia innej praktyki pokutnej (np. jałmużny postnej). Nie dotyczy to jednak Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku (KPK, kan. 1249-1252). W te dwa dni od tego obowiązku nie ma żadnej dyspensy. Ale przede wszystkim poza tą formalną stroną zawsze o wszystkim będzie rozstrzygać nasza wewnętrzna postawa, ta odrobina miłości, którą każdy z nas odpowiada na Chrystusową największą miłość.
  9. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o 1700 a po niej Msza Święta. Natomiast w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy Świetej o godz.: 1500. Za obydwa te nabożeństwa zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  10. Intencje:
    Ksiądz Prałat dokończenie gregorianki za +Kazimierza,
    Pt11 – O szczęśliwe rozwiązanie;
    Sb12 – za +Helenę Dzień od córki z rodziną;
    Nd13 1030 – za +Helenę Dzień od synowej z dziećmi:

Natomiast ksiądz proboszcz od Pn07 – Nd13 za +Tomasz Szpytma

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Dębowie zwraca się z prośbą do ludzi dobrej woli  o pomoc finansową dla  Moniki Zięby. Monika mieszka w Dębowie. W sierpniu 2010 roku uległa wypadkowi podczas prac żniwnych w gospodarstwie domowym, w wyniku czego straciła trzy palce u prawej ręki. Ponadto palec wskazujący uległ poważnemu uszkodzeniu i wymaga stałego leczenia. Monika jest osobą młodą, mężatką, ma 24 lata, chciałaby normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Potrzebuje
protezy na uszkodzoną rękę, lecz jej zakup przekracza możliwości finansowe rodziny. Będziemy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.
Darowizny można wpłacać na specjalne konto bakowe prowadzone przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej z dopiskiem „pomoc dla Moniki”.

Bóg zapłać za każdą ofiarę.