5 Niedziela Wielkanocy

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  22 maja 2011

 

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz proszone są następujące osoby: ....    
2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęła ofiara: bezimienna (ale znana) – 100,oo zł; bezimienna (ale znana) – 200,oo zł.         
Prace remontowe przy elewacji naszego kościoła przebiegają zgodnie z harmonogramem. Został zakończony I etap polegający na wykonaniu przepony izolacyjnej zabezpieczającej ściany przed wilgocią. W najbliższy wtorek nastąpi odebranie tego etapu, oraz zapłacenie należności. Gdyby ktoś miał  zapytania do wykonawcy lub inspektora nadzoru – to proszę we wtorek na godz.: 1330. Zostało też złożone zamówienie na wszystkie okna znajdujące się na wieży kościelnej oraz na nakładki okienne chroniące witraże. Prawdopodobnie po najbliższej niedzieli Wykonawca przystąpi do ustawiania rusztowań.
Ośmielam się przypomnieć że, aby skorzystać ze środków które zostały zarezerwowane dla naszej parafii w Urzędzie Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu oraz w Urzędzie Marszałkowskim należy zaplanowane prace wykonać w terminie, mają one być odebrane, oraz należy  się z nich rozliczyć na podstawie Faktur. Z prowadzonej ewidencji spisu ofiarodawców wynika że na cel inwestycyjny tj. remontu elewacji kościoła w 2011 roku złożyło ofiarę 240 rodzin na około 600 zamieszkujących naszą Parafię. Serdecznie proszę o dalsze wsparcie finansowe, gdyż w kasie nie zebrała jeszcze ani połowy koniecznej kwoty do wykonania zaplanowanego remontu - a przecież w waszych domach obiecywaliście zdecydowane poparcie finansowe dla tej inwestycji.

3. Intencje:
Ksiądz Prałat cd gregorianki.
Ksiądz Proboszcz:
Nd(22) 730 –  +Andrzej Więcław;        1500 – za parafian: 
Pn(23) –  +Andrzej Więcław;
Wt(24) –  +Andrzej Więcław;  
Śr(25) –  +Andrzej Więcław;   
Cz(26) –  +Andrzej Więcław;   
Pt(27) – +Flejszar Tadeusz;    
Sb(28) – +Antoni Szpunar;      
Nd(29) 1030 – +Antoni Szpunar; 1500 – O Boże bł. dla Rodziców Dzieci Przedszkolnych:

4. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:         
Damian Daniel Kędzior s. Henryka i Bernardy, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Joanną Marią Puchała c. Ryszarda i Lucyny, stanu wolnego, zamieszkała – Markowa. Zapowiedź 2. 

Mariusz Robert Janicki s. +Kazimierza i Bernardy, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Justyną Agnieszką Chudzik c. Tadeusza i Marii, stanu wolnego, zamieszkała w Rączynie. Zapowiedź 2.

Adam Tomasz Bielówka, s. Tadeusza i Marii, stanu wolnego, zamieszkały Rozburz – parafia p.w. Św. Judy Tadeusza w Mirocinie i Ewelina Katarzyna Fołta, c. Ryszarda i Wandy, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci.
Zapowiedź 1.

Andrzej Paweł Wilk s. Władysława i Grażyny, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Elżbietą Marią Kuźmicz c. Zdzisława i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkała Markowa.
Zapowiedź 1.


6. „Pomoc dla Bartusia”          
Bartuś – Bartłomiej Tonia urodzony w 2003 roku jest uczniem klasy I Szkoły Podstawowej w Gaci. W miesiącu maju 2011 roku lekarze Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie stwierdzili u chłopca guz nerki, co wymaga natychmiastowego leczenia (chemioterapia), z kolei zabiegu chirurgicznego w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.        
Pobyt dziecka i matki w Warszawie, leczenie, dojazdy, utrzymanie wymaga dużych wydatków. Rodzina Państwa Toniów nie jest na tyle dobrze sytuowana, byb sprostać samodzielnie tym wymaganiom finansowym.           
Zwraca się z gorącą prośbą do mieszkańców naszej Parafii i okolicy o pomoc pieniężną.     
Zbiórka na ten cel zostanie zorganizowana przy kościele parafialnym w Gaci (do puszek) – w przyszłą niedzielę 29 maja 2011 roku.         
Otworzone też zostanie konto Caritas na rzecz chorego dziecka, gdzie będzie można wpłacać darowizny przeznaczone na ratunek życia Bartusia.
Numer konta zostanie podany do wiadomości po otwarciu. Będziemy wdzięczni za pomoc dla naszego synka.           
Rodzice

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.