6 Niedziela Wielkanocy

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Bóg zapłać” za podjęcie kolejki. Na następny raz zostali wyznaczeni: Kwolczak Zbigniew, Jakielaszek Władysława, Jakielaszek Małgorzata, Balawejder Beata, Stańko Stanisław.

2.
Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: R1 – 400,oo zł; R2 – 270,oo zł; Józef i Helena Drozd Nr 251 – 200,oo zł; Anna i Michał Lenar Nr 270B – 100,oo zł; Nr 2A – 150,oo zł; Nr 147 – 100,oo zł; Danuta Wielgosz Nr 521 – 200,oo zł;  J.B.Szpiłyk Nr 595 – 200,oo zł; Elżbieta Zięba 200,oo zł (2x); „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.

3.
Dziś, przy naszym kościele parafialnym zbiórka do puszek, na pomoc dla Bartusia. Zwróciłem się też do Caritas o utworzenie konta na rzecz chorego dziecka, gdzie będzie można wpłacać darowizny przeznaczone na ratunek życia.            
Numer konta zostanie podany do wiadomości po otwarciu.          
W imieniu Rodziny i swoim: „Będziemy wdzięczni za pomoc dla Bartusia”

4. Od jutrzejszego poniedziałku, 30 maja, przez trzy kolejne dni będziemy się modlić o dobre urodzaje. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli.

5. W tym tygodniu wchodzimy w czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Błogosławiony Jan Paweł II w Elblągu 1999 r. mówił: „Wyrażamy Mu naszą miłość i cześć poprzez Litanię, która przemawia szczególną głębią swych teologicznych treści w poszczególnych wezwaniach. Cieszę się, że ta pobożna praktyka, aby codziennie w miesiącu czerwcu odmawiać albo śpiewać Litanie do NSPJ, jest w Polsce taka żywa i ciągle podtrzymywana”.

6. W środę, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

7. W tym tygodniu: pierwszy czwartek – od 1700 – 1800 – Godzina Święta; pierwszy piątek – okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od 1630 (proszę nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień);  pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca`.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ale z inicjatywy metropolity warszawskiego abpa Kazimierza Nycza od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzone jest Święto Dziękczynienia przez wszystkie diecezje w Polsce.

9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:              
Damian Daniel Kędzior s. Henryka i Bernardy, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Joanną Marią Puchała c. Ryszarda i Lucyny, stanu wolnego, zamieszkała – Markowa.
Zapowiedź 3.         
Mariusz Robert Janicki s. +Kazimierza i Bernardy, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Justyną Agnieszką Chudzik c. Tadeusza i Marii, stanu wolnego, zamieszkała w Rączynie. Zapowiedź 3.     
Adam Tomasz Bielówka, s. Tadeusza i Marii, stanu wolnego, zamieszkały Rozburz – parafia p.w. Św. Judy Tadeusza w Mirocinie i Ewelina Katarzyna Fołta, c. Ryszarda i Wandy, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci.  
Zapowiedź 2.
Andrzej Paweł Wilk s. Władysława i Grażyny, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Elżbietą Marią Kuźmicz c. Zdzisława i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkała Markowa    
Zapowiedź 2.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.