30 Niedziela zwykła

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

23 października 2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i za ofiarę na środki czystości i kwiaty do ołtarza. Na następny raz proszone są następujące osoby: Aleksandra Ryfa, Grażyna Bieniasz, Renata Matuszek, Helena Zając, Zofia Orzechowska, Anna Kielar.

2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Nr583 – 200,oo zł; Nr535 – 200,oo zł; Nr 399 – 200,oo zł (2x); Józef Piłat – 200,oo zł; Tomaszek Janina – 100,oo zł; proszę nie czytać – 150,oo zł; Brożbar Zofia Nr132 – 100,oo zł; Piątkowie Nr116a – 300,oo zł; Cwynarowie Nr255 – 200,oo zł;  „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.

3. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.

4. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Może właśnie te i inne trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu!?  Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 1700.

5. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.