ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

8 czerwca 2014

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego.

2. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zachęcamy do udziału we Mszy św., które będą o godz: 730; 1030; 1800.

3. Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
A.     Niemczak Michał Stanisław, s. Józefa i Stanisławy z domu Kielar, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa i Ryfa Anna Maria, c. Józefa i Aleksandry z domu Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. ZAPOWIEDŹ 3.

B.      Balawejder Szymon Wojciech, s. Romana i Stanisławy z domu Szylar, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa i Lenar Maria, c. Wojciecha i Bożeny z domu Szpytma, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. ZAPOWIEDŹ 2.

C.      Dźwierzyński Dariusz Łukasz s. Bogdana i Renaty z domu Olbrycht, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa i Rydz Karolina, c. Zbigniewa i Marii z domu Cwynar, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. ZAPOWIEDŹ 1.

5. INTENCJE

6. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni:
Helena i Aleksander Dzień z Markowej – 200,00 zł.
„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
Dziś po Msza Świętych ministranci kwestują na powodzian - zgodnie z komunikatem z ubiegłej niedzieli.

7. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni do świętowania. Na następny raz proszeni są: Wiglusz Józef, Wiglusz Helena, Tuleja Marta, Jędrejko Kazimierz, Bącal Krystyna.