WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1 czerwca 2014

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.

3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Dziękczynienia za pontyfikat św. Jana Pawła II oraz 25-lecie polskiej wolności. Centralne obchody, jak co roku, odbywają się przed Świątynią Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. W całym kraju w Święto Dziękczynienia odbywa się zbiórka na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Tak, jak mówił niedawno kard. Nycz, będzie gotowa na przyjęcie wiernych prawdopodobnie za trzy lata.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, — które pragniemy je przeżywać z naszym nowym świętym, który był wielkim czcicielem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mam nadzieję, że te nabożeństwa przyczynią się do pobożnego przeżywania miesiąca Serca Jezusowego oraz będą okazją do przypomnienia nauczania Jana Pawła II na temat Bożego Serca. A w dalszej perspektywie, będą okazją dla naszego przygotowania się na rekolekcje parafialne przed intronizacją NSPJ. Te rekolekcje są zaplanowane w tygodniu poprzedzającym niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata.

5. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Adoracja w tej intencji połączona z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy.

6. Zaś w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Do południa odwiedziny chorych i seniorów. Po południu okazja do spowiedzi.

7. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca.

8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Niemczak Michał Stanisław, s. Józefa i Stanisławy z domu Kielar, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa i Ryfa Anna Maria, c. Józefa i Aleksandry z domu Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. ZAPOWIEDŹ 2

Balawejder Szymon Wojciech, s. Romana i Stanisławy z domu Szylar, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa i Lenar Maria, c. Wojciecha i Bożeny z domu Szpytma, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. ZAPOWIEDŹ 1.

9. INTENCJE

10. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni wpłynęły następujące ofiary: Gać Nr 239 – 300, 00 zł; Od Rodziców dzieci rocznicowych – 300, 00 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.