17 Niedziela zwykła

29 lipca 2012

1.
Akcja św. Krzysztof jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do Kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Akcja ta jest prowadzona przez cały rok, a uwieńczenie  jej ma miejsce z okazji Wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona Kierowców i Podróżujących. W parafiach odbywa się wtedy coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców ze zbiórką ofiar – do puszek – na środki transportu dla misjonarzy.
I Ty możesz wziąć udział w Akcji św. Krzysztof i Ty możesz pomóc naszym misjonarzom docierać do najbardziej potrzebujących – dlatego też swoim darem podziękuj Panu Bogu i patronowi kierowców – św. Krzysztofowi, za bezpiecznie przejechane kilometry!

2.
Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w piątek 03.VIII. o godz.: 800 kościół posprzątają i przygotują: Świątek Marzena, Polaków Zofia, Sochacka Alicja, Miara Stanisława, Zięba Elżbieta.

3.
Do Kasy Inwestycyjnej na remont kościoła wpłynęła ofiary: R2 – 500,oo zł; R7 – 1160,oo zł; R8 p. Wacław – 490,oo zł; „Bóg zapłać”. Dobrze by było gdybym mógł się spotkać z Parafialną Radą Duszpasterską w najbliższą sobotę o godz.: 20oo. Dlatego też – serdecznie zapraszam.

4.
W środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

4.
W czwartek 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.

4. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

7.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne – Godzina Święta; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem – do południa odwiedziny u chorych i seniorów; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

8.
Intencje:

ND29 – 730+Jana Cwynar;
1500 – chrzcielna;
PN30 – +++Helenę, Walentego, Marię i Józefa Wierzbińskich;
WT31 – +Zofię D.
ŚR01 – 700 – +Zofię D.
CZ02 – +Zofię D.
PT03 – +Zofię D.
SB04 – ślubna;
ND05 –  1030 +Marię Tuleja;
1500 za parafian;

9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Zapowiedź 2:
Krzysztof Świątek syn Jana Mieczysława i Elżbiety Kiper, stanu wolnego, zamieszkały Gać – parafia Gać z Justyną Katarzyną Szylar córką Mieczysława i Heleny Barbary Szponar, stanu wolnego, zamieszkała w Białobokach – parafia Ostrów.

Zapowiedź 1:
Wiktor Kazimierz Kuźniar syn Ryszarda Michała i Zofii Rosół, stanu wolnego, zamieszkały  w Nowosielcach – parafia Nowosielce z Katarzyną Teresą Flak córką Andrzeja Jana i Anny Kolczak, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci.

Krzysztof Zbigniew Stącel
syn Tomasza i Marii Kluz, stanu wolnego, zamieszkały Dębów, parafia Dębów z Jadwigą Alicją Tomaszek córką Tadeusza Mariana i Anny Marii Krupa, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci.

Marcin Rydzik
syn Stanisława i Marii Teresy Moskal z Anetą Marią Hawro córką Stanisława i Zofii Bartman, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci.

Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do udzielenia tegoż sakramentu a zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami, obowiązany jest w sumieniu poinformować o tym Urząd Parafialny.