19 Niedziela zwykła

12 sierpnia 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. W sposób szczególny dziękuję – dziewczynkom ze scholii i ofiarodawcom za dary i ofiary złożone do strojenia kościoła na odpust.
    Na następny raz we wtorek godz.: 1600 kościół posprzątają i przygotują: Curzytek Grażyna, Machniak Józefa, Homa Beata, Zabroń Stanisław, Machała Mariola. Natomiast w sobotę o godz.: 800 dyżur podejmą: Olech Renata, Dziedzic Zofia, Zając Stanisław, Bałacka Maria, Zardzewiała Sabina.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont kościoła wpłynęła ofiara: Gać Nr 401 – 200,oo zł;
  3. W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej.
    Dla naszej parafii – jest to Uroczystość Odpustowa.

Rozpoczynamy modlitewnym czuwaniem wigilijnym – 14 sierpnia;
    1930 — 2030
    Sakrament Pojednania;
    2030 – Nabożeństwo z procesją i świecami + część Różańca;
    2100 – Apel Maryjny i
    Msza święta z Wigilii Wniebowzięcia NMP;

15 sierpnia – Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP

700 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
    730 – Msza święta z kazaniem;
    1100 – Suma Odpustowa z kazaniem;

Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża.
    Na Odpustową liturgię zapraszam:
    – do feretronów i obrazów tę młodzież, która niosła je w procesji Bożego Ciała;
    – dzieci pierwszokomunijne –  niech przyjdą na 1030 –  w strojach komunijnych do niesienia poduszek;
    – do kościoła przynosimy: bukiety ziół i zbóż, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione.
    Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty...? Bo dziękujemy za dar zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.
  4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Zapowiedź 3:

Wiktor Kazimierz Kuźniar syn Ryszarda Michała i Zofii z Katarzyną Teresą Flak córką Andrzeja i Anny.
    Krzysztof Zbigniew Stącel syn Tomasza i Marii z Jadwigą Alicją Tomaszek córką Tadeusza i Anny.
    Marcin Rydzik syn Stanisława i Marii z Anetą Hawro córką Stanisława i Zofii.

Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do udzielenia tegoż sakramentu a zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami, obowiązany jest w sumieniu poinformować o tym Urząd Parafialny.
  5. Intencje:
    ND12 – 730 +Marię T.;  ;
    1500 – za parafian;
    PN13 – +Marię T.;
    WT14 – 2100 Apel Maryjny i Msza święta z Wigilii Wniebowzięcia NMP  - za +Marię T.;
    Śr15  – 730 O zdrowie, błogosławieństwo Boże dla pielgrzymów …;
    –  1100 za parafian;