20 Niedziela zwykła

19 sierpnia 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz w sobotę o godz.: 800 kościół posprzątają i przygotują: Machniak Władysława, Głąb Anna, Szylar Zofia, Machniak Bogdan, Fołta Marta, Ząbroń Stanisław.

2. P. Zbigniew Bar z Markowej organizuje wyjazd na dożynki Jasnogórskie. Wyjazd 1–IX z rana ok.: 800 a powrót 2–IX wieczorem. Chętni zgłaszają się do organizatora lub do p. kościelnego do 26–VIII.

3. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

4. Za tydzień, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość NMP Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.

5. Biuro Projektu  „Edukacja przedszkolna kluczem do sukcesu” realizowanego przez Zespół Ekonomiczno-Administracjny Placówek Oświatowych w Gaci informuje, że w dniach od 20–31VIII 2012 roku odbędzie się rekrutacja do Punktów Przedszkolnych, które będą usytuowane w miejscowościach: Białoboki, Gać i Dębów.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym: 3-5 lat (w szczególnie uzasadnionych przypadkach może zostać przyjęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku -zgodnie z ustawą o systemie oświaty), które zamieszkują teren Gminy Gać oraz nie uczęszczały wcześniej do przedszkoli.

Rekrutacja odbędzie się w siedzibie ZEAPO, w godzinach od 1530-1730.

Dokumenty do pobrania na stronie internetowej Gminy Gać lub w godzinach rekrutacji – w biurze projektu.

6. Intencje:

ND19 –    ……………………………
1030 +++Michał, Zofia, Edward;
1500 za parafian;
PN20 – za parafian;
WT21 – ++Władysława i Bogusława Szlęka w rocz. śmierci (15 VIII.)
ŚR22 – ++Ludomira Marszowskiego oraz Apolonię i Bronisława Fołtę;
CZ23 – Dziękczynna w dniu urodzin Stanisławy wraz z prośbą o dalszą opiekę i Boże bł.
PT24 – +Jerzy Zając w 3-ą rocznicę;
SB25