21 Niedziela zwykła

NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ      26 sierpnia 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz w sobotę o godz.: 800 kościół posprzątają i przygotują: Natoński Jacek, Kochmański Barbara, Karczman Tomasz, Cieśla Wanda, Rydz Adam.
2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont kościoła wpłynęła ofiara: R6 – 380,00 zł; R4 – 1250,00 zł.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam na nabożeństwo.
4. W sobotę, 1 września, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.

5. Intencje:
ND26 – 730 ++Marię i Władysława Zając;
1500 – za parafian;
PN27 – ++Zofię i Jana Balawejder;
WT28 – +Józefa Pacułę w 1-ą rocz.
ŚR29 – +Sławomira Tatarczuk;
CZ30 – +Józefa Pacułę w 1-ą rocz.
PT31 – +Wandę Drozd w 10-ą rocz.
SB01 – ++Tadeusza i Irenę Filar;
ND02 ……………………………
1030 – +Bronisława Tonię;
1500 za parafian;

6.
Od 1 sierpnia 2012r. Gmina Gać rozpoczyna realizację dwóch kolejnych projektów, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego:

A.
„Program rozwojowy szkół szansą na równy start”.

W projekcie udział wezmą uczniowie klas IV-VI Szkół Podstawowych oraz uczniowie klas I-III Gimnazjum. Zaplanowane zostały zajęcia wyrównawcze oraz rozwijające zainteresowania. Uczniowie trzecich klas gimnazjum otrzymają dodatkowe wsparcie w postaci poradnictwa edukacyjno-zawodowego co ukierunkuje wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Uczestnicy Projektu będą mieć również możliwość skorzystania ze wsparcia psychologa oraz pedagoga.

B.
„Szkoła równych szans”

Projekt ten obejmie uczniów klas I-III szkół podstawowych, którzy będą mogli skorzystać z zajęć dodatkowych mających na celu wyeliminowanie trudności z czytaniem i pisaniem, trudności matematycznych jak również zmniejszenie problemów logopedycznych. Prowadzone również będą zajęcia rozwijające dla uczniów w kierunku matematyczno-przyrodniczym.

W ramach obu projektów szkoły zostaną doposażone w pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne, sprzęt komputerowy, kamery, aparaty fotograficzne oraz tablice interaktywne zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem.

Projektami objęte są szkoły: Szkoły Podstawowe w Białobokach i Ostrowie oraz  Zespoły Szkół w Gaci i Dębowie.
Biuro projektów: Gmina Gać Pokój nr 12.