24 Niedziela zwykła

16 września 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz w sobotę o godz.: 800 kościół posprzątają i przygotują: Drozd Andrzej, Kadlof Krystyna, Bącal Teresa, Kud Bogdan, Michalik Teresa.

2.
Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro. Składka z dzisiejszej niedzieli na Katolickie Radio „Fara”.

3.
Parafia Rzymskokatolicka w Wańkowej wyraża serdeczne podziękowanie za ofiary, złożone przez Was na budowę kościoła w Serednicy. Zostało zebranych – 2.415 zł 99 gr. „Bóg zapłać”.

4.
Kościół rozpoczyna dziś Tydzień Wychowania. Na początku roku szkolnego i katechetycznego poleca w tej modlitwie młodzież, dzieci i wychowawców. W osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła. I właśnie w Tygodniu Wychowania zaplanowano spotkania dla naszych Dzieci i Młodzieży wraz ze swymi Rodzicami: Poniedziałek – III Klasa Gimnazjum; Wtorek – II i I Klasa Gimnazjum wraz z Rodzicami. W Środę przewidziana jest ogólnoszkolna wywiadówka. Czwartek – Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami; Piątek – Dzieci z 1-ej klasy Szkoły Podstawowej.

5.
We wtorek, 18 września – czcimy świętego Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży polskiej. Z tej racji zapraszam do udziału we Mszy Świętej dzieci i młodzież naszej parafii.

6.
INTENCJE:
ND16 - 730 ……………………
1030 ++Piotr i Maria Kwolczak; Józef i Katarzyna Flak;
1500 – za parafian;
PN17 – +Kazimierz Szylar;
WT18 – +Kazimierz Szylar;
ŚR19 – +Kazimierz Szylar;
CZ20 – +Kazimierz Szylar;
PT21 – ++Michała i Katarzynę Duliban
SB22 – ślubna;
ND23 - 730 – +Kazimierz Szylar;
1030 ……………………
1500 – za parafian;

7.
Środowisko Radia Maryja zwróciło się prośbą o podanie następującej informacji: Jedną z najpiękniejszych cech narodu polskiego jest umiłowanie wolności. Cała historia Rzeczpospolitej była walką o jej zdobycie i zachowanie. Po utracie zaś swej państwowości Polacy walcząc o odzyskanie wolności wypisywali dumne hasło na swoich sztandarach „Za wolność naszą i waszą”. Q wolność walczyła SOŁIDARNOSC w latach 80 - tych. Jak się okazuje o wolność należy walczyć również dziś.
Społeczność Łańcuta organizuje 22 września br. modlitwę w intencji Ojczyzny i marsz w obronie wolności słowa i Telewizji TRWAM.
Program:
1300 — Msza św. w intencji Ojczyzny (Fara w Łańcucie)
1400 — przemarsz ulicami miasta; Farna, p1. Sobieskiego, 3 — go Maja, Parkowa na planty.
1430 — wystąpienia
1500 — rezolucja i zakończenie
Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie za Ojczyznę i aktywnego włączenia się w obronie wartości najwyższych do których należy: Bóg, honor, Ojczyzna, prawda, wolność i solidarność.