28 Niedziela zwykła

14 października 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 do sprzątania kościoła i otoczenia kościelnego przyjdą: Drozd Marta, Tomaszek Barbara, Paluszek Maria, Balawender Ewelina, Brożbar Zofia, Sochacka Zofia.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont kościoła wpłynęła ofiara: R 7 – 1030,oo zł.
  3. W związku z otwarciem Roku Wiary papież Benedykt XVI zachęca nas, by wyznanie wiary uczynić swoją codzienną modlitwą. W liście ogłaszającym Rok Wiary Benedykt XVI zaleca wszystkim lekturę Katechizmu Kościoła Katolickiego. Wiara bowiem, jak przypomina papież, to nie tylko sam akt zawierzenia, ale i treść, to, w co wierzymy. Jej współczesny wykład znajduje się właśnie w katechizmie.
  4. Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tych którzy edukują i wychowują młode pokolenia.
  5. Obchodzimy dziś Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, podstawowej drogi Kościoła. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Wdzięczność Bogu – to ważna chrześcijańska postawa. Stąd włączmy się w ten rytm całym sercem. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.
  6. Zachęcamy dzisiaj, wszystkie małżeństwa i rodziny, aby wieczorem w duchu chrześcijańskiej jedności zakończyły dzień wspólną rodzinną modlitwą o godzinie 2000 zapalając w oknie świecę – symbol Chrystusowego światła i razem z błogosławionym Janem Pawłem II niech wznosi się nasza wspólna modlitwa całego Kościoła, modlitwa wszystkich rodzin za rodziny.
  7. Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Miłosierdzia.
  8. W czwartek 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  9. INTENCJE
    ND30 - 730 ……………………