33 Niedziela zwykła

18 listopada 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 do sprzątania kościoła i otoczenia kościelnego przyjdą: Gradowski Andrzej, Kwolczak Zbigniew,    Tuleja Marta, Stańko Stanisław, Bemben Grażyna, Bącal Urszula.
  2. Ofiara na remont kościoła – R8 p. Wiesław = 980,oo zł; R2 = 550,oo zł.
  3. Niedzielę dzisiejszą przeżywamy, jako Dzień modlitw za Polonię Zagraniczną. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.
  4. W tym tygodniu Siostra Organistka rozpocznie roznoszenie opłatków. Rozpocznie od p. Słupika na łąkach w Środę po południu.
    Prosimy o życzliwe przyjęcie i otwarcie swoich domów i serc            .
    Opłatkami rozniesie Siostra, będziemy się dzielić na początku wieczerzy wigilijnej. Łamanie się opłatkiem w Wigilię lub w okresie uroczystości Narodzenia Pańskiego jest pięknymi wymownym zwyczajem religijnym, jaki zachowujemy w naszej Ojczyźnie na wzór naszych przodków.
    Opłatek mówi nam, że pragniemy być dla siebie dobrzy jak chleb, żyć w zgodzie i w jedności, ponieważ wspólnie spożywamy chleb, który powstał z wielu ziaren pszenicy.
    Łamanie się opłatkiem przypomina także, że Syn Boży dla nas stał się człowiekiem i ustanowił Eucharystię, w której pod postacią chleba i wina daje nam na pokarm swoje Ciało i Krew, aby nas zjednoczyć we wzajemnej miłości.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej.
  6. INTENCJE:
    ND18 – 730
    +Feliks Wyczarski (Cd. gregorianki odprawianej przez Księdza Prałata).
    – 1030 – W int. Mariana i Stanisławy z okazji 50-ej rocznicy ślubu.
    – 1500 – za parafian;
    PN19 – ++Andrzeja i Paulinę Balawender;
    WT20 – za fundatorów i dobroczyńców naszego kościoła (zaległa);
    ŚR21 – +Bronisławę i Jana Stańko;
    CZ22 – +Zofię Drozd (od Haliny i Lucyny z Rodzicami);
    PT23 – +Marię Wyczarską w 2-ą rocz.;
    SB24 – +Stanisława  Ziemniak (w 100-ą rocz. ur. i 35-ą rocz. śmierci)
    .
    ND25 – 730 – +Feliks Wyczarski (Cd. gregorianki odprawianej przez Księdza Prałata).
    – 1030
    +Za zmarłych z Orkiestry OSP Gać -  (odprawia Ksiądz Prałat).
    w intencji Orkiestry OSP Gać – (odprawia Ksiądz Proboszcz).
    – 1500 – za parafian;