Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w sobotę
    na godz.: 1100 do sprzątania kościoła i otoczenia kościelnego przyjdą:
    Bącal Bogdan, Fołta Maria, Sochacka Helena, Zając Anna, Dzień Stanisław.
  2. Ofiara na remont kościoła: R5 – 410,oo zł.
  3. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny. Po głównej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Dziś jest obchodzony dzień „pro orantibus”, czyli wdzięczności i wsparcia dla klasztorów kontemplacyjnych. Noszą one na swoich barkach ciężar modlitwy za cały Kościół, co jest wielką łaską dla każdej wspólnoty wiary. Pamiętajmy zatem dziś o modlących się za nas i dziękujmy Bogu za ich wierną służbę Kościołowi.
  4. W sobotę 1 grudnia od godz. 900 rozpocznie się w kościele Dzień Skupienia dla młodzieży klas II i III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
    W sobotę zapraszam na NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. Już dziś zachęcam dzieci, młodzież, dorosłych do udziału w roratach z lampionami. Wspomnę też, że każdego dnia będzie losowanie figurki Matki Bożej która nawiedzi Rodzinę.
  6. W tym roku św. Mikołaj będzie w naszym kościele dnia 05 – XII (środa) po Mszy Świętej. Chętnych pomocników dla św. Mikołaja prosimy o kontakt z siostrami zakonnymi.
  7. Caritas Archidiecezji Przemyskiej, przygotowała ŚWIECĘ WIGILIJNĄ. Nabycie jej przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych a także dzieci chorych i niepełnosprawnych. Caritas sugeruje minimalną ofiarę za świecę wigilijną 5 zł.  Caritas Archidiecezji Przemyskiej składa wyrazy serdecznego podziękowania wszystkim osobom, które nabywają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W 2012 r. zebrane fundusze pomogły m.in.: ok. 1500 dzieciom, młodzieży, niepełnosprawnym skorzystać z koloni letniej; 4500 dzieci i młodzieży zostało obdarowanych tornistrami wypełnionymi przyborami szkolnymi; 85 uczniów otrzymało stypendia szkolne; 67 dzieci otrzymało pomoc na leczenie i rehabilitację; 145 dzieci codziennie korzysta z posiłków w świetlicach socjoterapeutycznych.
  8. INTENCJE
    ND25 – 730 – +Feliks Wyczarski (Cd. gregorianki odprawianej przez Księdza Prałata).
    – 1030
    +Za zmarłych z Orkiestry OSP Gać -  (odprawia Ksiądz Prałat).
    w intencji Orkiestry OSP Gać – (odprawia Ksiądz Proboszcz).
    – 1500 – +Katarzynę Such.
    PN26 – O zdrowie i Boże Błogosławieństwo;
    WT27 – +Kazimierza Mierzwa;