1 Ndz. Adwentu/B

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

27 listopada 2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. na piątek 2 grudnia godz.: 900 kościół posprzątają i przygotują: Adamczak Mieczysława, Tonia Zofia, Szewczyk Joanna, Tonia Helena, Stańko Marian.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: R2 – 250,oo zł; Nr 20a – 200,oo zł; Cyma Eugeniusz Nr 231 – 200,oo zł;  „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zrozumienie.
  3. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem „Kościół naszym domem”. Jest to drugi rok trzyletniego cyklu formacyjnego „Kościół domem i szkołą komunii”.
  4. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Do udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 1700 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
  5. Okres Adwentu oraz czas Bożego Narodzenia tradycyjnie związany jest z pełnieniem uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego. Z tej racji już po raz dziesiąty Caritas Archidiecezji Przemyskiej, przygotowała ŚWIECĘ WIGILIJNĄ. Są one do nabycia od dzisiaj w zakrystii. Ksiądz dyrektor Caritas ustalił ofiarę za jedną świecę nie mniejszą niż 5 zł. Nabycie caritasowskiej wigilijnej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych a także dzieci chorych i niepełnosprawnych.           
    Niech ta świeca, zapalona na wigilijnym stole przy dodatkowym nakryciu dla ubogiego człowieka przypomina nam o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Będzie ona czytelnym znakiem, że rodzina jest gotowa przyjąć Chrystusa obecnego w każdym potrzebującym człowieku. Świecę powinno zapalić dziecko lub najstarszy z rodziny po przeczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa.
    Caritas Archidiecezji Przemyskiej uprzejmie prosi wszystkich duszpasterzy i katechetów o poparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. A za ewangeliczny trud serdecznie dziękuje – "Bóg zapłać!" Niech Sam Chrystus swoim błogosławieństwem sprawi, aby ogień, który przyniósł na ziemię zapłonął w naszych sercach, domach i rodzinach.
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne (od 1600 - 1700), pierwszy piątek – do południa odwiedziny u chorych i szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.